Що станеться з економікою України у другому півріччі: прогноз НБУ

Індекс очікувань ділової активності зростає, але не весь бізнес поки що налаштований оптимістично, зазначають в Нацбанку.

Найскладніший період позаду: у другому півріччі 2020 року, економіка України повинна перейти до зростання. Такий прогноз було озвучено в четвер главою департаменту статистики та звітності НБУ Юрієм Половнєвим, передає Banker.ua.

У Нацбанку заявляють, що настрої в лавах українських підприємців помітно покращилися: індекс очікувань ділової активності в червні виріс на 9,6 процентних пункту, досягши значення 45,5 п.п.

За словами Половнєва, український бізнес поступово оговтується від удару, нанесеного в першому півріччі коронакризою, і відновлюється на тлі поступового скасування обмежень і підвищення ділової активності в усьому світі.

Зазначається, що кількість оптимістичних і песимістичних оцінок в секторах торгівлі та промисловості вирівнялася. Найоптимістичніші очікування при цьому пов’язані з обсягами товарообігу і вартістю товарів, які були закуплені для реалізації: дифузний індекс виріс до 57,5. Варто зазначити, що в квітні цей показник становив 38,1, а в травні – 52,4.

Суттєво покращили свої очікування і підприємства сфери послуг, хоча в цілому оптимістичними називати їх поки що не можна, додають в НБУ.

Схожа ситуація і в галузі будівництва. За словами Юрія Половнєва, представники галузі погіршили очікування щодо обсягів будівництва і закупівлі сировини, а також стурбовані падінням попиту з боку замовників.

В цілому ж, зазначають в Нацбанку, найскладніший період вже позаду. Згідно з прогнозами НБУ, у другому півріччі 2020 року економіка України повинна перейти до зростання.

Читайте також: Виграють усі: як Укрпошта планує стати банком, і що це означає для всього банківського ринку

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом голови Dragon Capital Томаша Фіали, втрати української економіки в 2020 році складуть близько 7%. Що ж стосується відновлення ВВП, то керівник інвесткомпанії прогнозує зростання економічних показників у 2021 році на 4%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)