Економіст озвучив прогноз падіння ВВП України на випадок, якщо не введуть карантин

Наслідки першого локдауну для України виявилися легшими, ніж для тієї ж Європи, зазначає аналітик.

Динаміка ВВП України в 2020 році залежить від того, чи будуть введені карантинні заходи на тлі другої хвилі пандемії COVID-19. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів український економіст Сергій Фурса.

За словами нашого співрозмовника, реакція вітчизняної економіки на другу хвилю пандемії коронавірусу залежить від того, які карантинні заходи будуть введені з метою стримування поширення інфекції.

«Якщо будуть введені жорсткі карантинні заходи, то, звичайно, удар по економіці буде. Якщо карантин не вводитиметься або буде помірним, то удар буде значно меншим», – зазначає експерт.

Рівень падіння ВВП України в 2020 році, за словами Сергія Фурси, залежить від того, чи буде введено другий локдаун.

«Якщо будуть введені обмеження, ВВП дійсно постраждає. Якщо не буде введено карантин, то ВВП впаде десь на 6%. Інфляція у нас рекордно низька цього року, вище 4% ми навряд чи побачимо за підсумками року», – прогнозує аналітик.

Економіст нагадує, що карантинні обмеження, введені у відповідь на першу хвилю пандемії, вдарили по українській економіці некритично. І наслідки локдауну для України виявилися легшими, ніж для тієї ж Європи.

Більшою мірою, зазначає Фурса, через карантин постраждали ті, хто не міг працювати: зокрема, сфера послуг і транспорт.

«Далі все залежить від того, який карантин ми застосуємо в Україні і чи будемо його запускати взагалі», – додав співрозмовник Banker.ua.

Читайте також: Чи зможе інтернет-банкінг замінити стаціонарні відділення: опитування експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Сергія Фурси, українські банки є «заручниками макроекономічної ситуації», і їхня подальша робота залежатиме від того, в якому напрямку буде рухатися економіка та держава.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)