Головне – не динаміка кредитного портфеля, а його якість. Банк Кредит Дніпро про нові реалії

27 Квітня 2020

Денис Міхов, директор з розвитку бізнесу Банку Кредит Дніпро розповідає Banker.ua про нові принципи роботи з клієнтами, кредитні канікули і ситуації на депозитному ринку.

Державні обмежувальні заходи стали серйозним викликом для всіх сегментів економіки, а особливо для найбільш вразливої ​​категорії – населення, що становить ядро ​​нашої клієнтської аудиторії. Зниження рівня доходів і платоспроможності громадян призводить до зниження темпів кредитування і погіршення якості роздрібного кредитного портфеля – основного драйвера зростання і генератора доходів, що, безумовно, впливає на зниження операційного прибутковості.
Мікро, малий і середній бізнес – також найбільш вразливі сектори корпоративного сегмента внаслідок свого низького рівня кредитоспроможності.

У сформованих реаліях ключовим фактором своєчасного виконання банком своїх зобов’язань перед вкладниками і збереження працездатною бізнес-моделі стає динаміка кредитного портфеля, а його якість.

Діючи відповідно до рекомендацій НБУ, ми активізуємо взаємодію з сумлінними позичальниками і йдемо назустріч тим, хто найбільш схильний до впливу обмежувальних заходів. Так, наприклад, в пріоритетному для банку сегменті агрокредитування більше 90% кредитів обслуговуються в звичайному режимі. Близько 8% позичальників в лютому-березні звернулися в банк з питань реструктуризації агрокредитів, і банк вже відпрацював 100% звернень. Реструктуризації підлягає виключно тіло кредиту (капітал). Оплата відсотків повинна проводитися в стандартному режимі, до 10 числа кожного місяця. Для банку вчасно сплачені відсотки – мінімально необхідний маркер здоров’я бізнесу.

Відповідно до вимоги закону ми в період з 01.03 по 31.05 скасували всі штрафні санкції за виникнення простроченої заборгованості і підвищену процентну ставку на прострочення. Всім клієнтам, які звернулися за реструктуризацією, ми роз’яснюємо, що «кредитні канікули» не є скасуванням або прощенням боргів, це лише відстрочка їх сплати. Адже банківські вкладники розраховують отримати свої депозити разом з нарахованими відсотками та навряд чи відмовляться від них через те, що позичальники відмовляються обслуговувати свої кредити.

Ми розраховуємо на відповідальність наших клієнтів і розуміння ними необхідності виконання своїх фінансових зобов’язань як важливої ​​умови стабільної роботи банків, фінансової системи і економіки країни.

На депозитному ринку на сьогоднішній день ситуація робоча. C урахуванням того, що більшість депозитів є терміновими, тобто не передбачають можливості дострокового зняття, депозитний портфель є більш стійким, а його динаміка – більш прогнозованою. Запаси ліквідності достатні для чіткого виконання зобов’язань перед вкладниками, каси працюють відділень і банкомати функціонують безперебійно і регулярно підкріплюються засобами в потрібних обсягах.

На депозитному ринку на сьогоднішній день ситуація робоча. C урахуванням того, що більшість депозитів є терміновими, тобто не передбачають можливості дострокового зняття, депозитний портфель є більш стійким, а його динаміка - більш прогнозованою.

Будучи соціально відповідальною компанією, ми головним пріоритетом вважаємо здоров’я і безпеку людей і ведемо постійну комунікацію з клієнтами для вироблення оптимального формату отримання банківських послуг в даний період, з акцентом на дистанційні канали обслуговування. Більшість банківських операцій – управління депозитними і поточними рахунками, платежі і перекази, обмін валют – клієнти можуть здійснити дистанційно: в системі інтернет-банкінгу FreeBank, банкоматах та ПТКС, через інфоцентр банку. Так, за час дії карантину більше 1000 нових клієнтів приєдналися до нашого сервісу інтернет банкінгу FreeBank, кількість користувачів сервісу перевищила 15 тисяч, а кількість здійснених операцій збільшилася на 8,5% до докризового показника.

Очевидно, що в разі подальшого погіршення ситуації в економіці і на ринку праці вкладники будуть змушені частину своїх заощаджень використовувати на щоденні потреби, отже, ресурсна база для кредитування в такому випадку буде звужуватися, що може негативно вплинути на кредитні апетити і можливості. При видачі нових кредитів ми будемо враховувати поточний фінансовий стан позичальника та його можливості з обслуговування кредиту.

Для успішного виходу з кризи кожен повинен виконувати свої функції: держава – стимулювати зайнятість, надаючи можливість громадянам збільшувати доходи і джерела погашення кредитів, банки – видавати кредити на ринкових умовах платоспроможним позичальникам, а громадяни – відповідати за свої фінансові зобов’язання.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: