“Якщо нам морочать голову з документами, ми записуємо собі в блокнотик і припиняємо працювати”: Олександр Кардаков про роботу з банками

02 Квітня 2020

Олександр Кардаков – український IT-підприємець, експерт з кібербезпеки, громадський діяч, голова наглядової ради компанії «Октава Капітал», ключові інтереси компанії зосереджені в сфері IT: кібербезпека, криптографія, дистрибуція, системна інтеграція, а також консалтинг, управління нерухомістю, бізнес-туризм , телекомунікації та ін. Стан підприємця оцінюється в $ 27 млн

У розмові з Banker.ua Олександр Кардаков розповів про бізнес в умовах карантину, роботу з банками і вибір партнерів.

Про український бізнес в умовах карантину

Український бізнес виявився в абсолютно нових умовах через карантин. Більшість бізнесів повернули з теплого містка і пірнули в холодну воду: відбулася повна зміна всього, зміна ринку та фінансових показників. У цій історії з карантином і новими умовами роботи підприємцям треба дивитися на все, що відбувається в кожному бізнесі і приймати швидкі рішення. Останні – з розрахунку, куди рухатися далі: залишатися на плаву, закриватися і так далі. Якщо є перспектива залишитися на плаву, то попутно вирішувати свої фінансові питання з кредитами, вести переговори з кредиторами, говорити про реструктуризацію.

Український бізнес виявився в абсолютно нових умовах через карантин. Більшість бізнесів повернули з теплого містка і пірнули в холодну воду: відбулася повна зміна всього, зміна ринку та фінансових показників.
img
Олександр Кардаков, український IT-підприємець

Про роль банку в житті підприємця

У різний час у нас були різні банки-партнери. Ми бізнес на межі середнього і великого. Нам важливі швидкість і відповідальне розуміння банком наших запитів. Зараз – основні критерії у виборі банку: це оперативна робота, допомога з вирішенням завдань бізнеса, бажання працювати з бізнесом, як з клієнтом. Для нас це критично: нам потрібні банки з ресурсами, що не морочать голову з документами, швидко проводять платежі. Якщо банки морочать голову з документами, і платежами ми записуємо собі в блокнотик, припиняємо працювати з ними.

Ми працюємо з «Укргазбанком», «Альфа-банком», «Кредобанком», іншими банками з першої десятки з найбільшими активами. У нас повна любов. З цими партнерами ми отримуємо рішення своїх запитів: сервіс, швидкі платежі на мільйони доларів.

Мені подобається, що банки - це ті ж підприємці. Вони щось придумують, догоджають клієнту.

Про сервіс та роботу з клієнтами

Українські банки сильно змінилися за останні 6 років в найкращу сторону. У нас багато компаній, ми працюємо з різними банками та помічаємо зміни в кожному банку-партнері.

У відділенні банку я був останній раз близько 10 років тому. Зараз питання вирішуються онлайн в стислі терміни.

Мені подобається, що банки – це ті ж підприємці. Вони щось придумують, догоджають клієнту. Наприклад, коли підприємець говорить про свою потребу, то банк пропонує рішення, а не нав’язує щось. Це називається гнучкість підприємництва: коли банк ставиться до бізнесу, як підприємець, вирішує завдання бізнесу. Теж саме із зарплатними програмами: бути зручним підприємцю і бути підприємцем для підприємця: пропонувати, що потрібно бізнесу.

Спілкувалась Катерина Спориш

Від редакції: Олександр Кардаков – перший герой нашої нової рубрики Banker.Business. Її суть – розповісти про українськи банки та їх сервіси словами бізнесменів. Як нам здається, саме оцінка підприємницького класу найсуворіша, але проте  найоб’єктивніша. Ми відкриті до співпраці з новими героями і шукаємо цікаві історії для нашої аудиторії. Свої пропозиції та ідеї ви можете надсилати на електронну пошту редакції – [email protected]


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: