“Нацбанк готовий до впровадження криптогривні”,- співзасновник Blaize.tech Сергій Онищенко

06 Серпня 2020

Україна стоїть на порозі цифровізації. Вже сьогодні в країні прийнято ряд найважливіших законів і положень, які готують грунт для переходу фінансової системи на новий рівень. Наша країна, одна з перших на території пострадянського простору, створила необхідні умови для впровадження цифрової валюти і стейблкоїнів. Одним з піонерів у сфері розвитку fintech в Україні є компанія Blaize. Зовсім недавно команда вітчизняних розробників зайнялася створенням додатків і протоколів для банківського сектора. Детальніше про фінтехнології в Україні Banker.ua запитав співзасновника компанії Сергія Онищенка.

Про біржі та обмінники

Наша компанія Blaize.tech розробляє децентралізовані додатки з використанням технології блокчейн. Якщо говорити щодо нашої блокчейн-галузі, то вже багато проектів, які були розроблені Blaize, працюють і успішно розвиваються на ринку. Крім того, ми створили кілька протоколів з відкритим кодом для проектів у сфері децентралізованих фінансів.

Про стейблкоїни в Україні

Сьогодні Україна йде шляхом цифрової трансформації. Наприклад, прийнятий законопроект, який фактично узаконив оборот криптовалюти в Україні і легалізував роботу криптовалютних бірж в країні. І це величезний крок. Наприклад, криптовалюти вже активно використовуються в Китаї, Венесуелі. Сьогодні є стейблкоіни, які прив’язані до долара.

В Україні вже була спроба спільно з Нацбанком впровадити стейблкоін, але через бюрократичну машину ця спроба не увінчалася успіхом. Однак хочу сказати, що вся технічна сторона створення Української криптовалюти готова. Якщо сьогодні ми отримаємо дозвіл з боку влади на створення стейблкоіна, прив’язаного до гривні, то його випуск не займе багато часу. Якщо говорити про законодавчу базу, то для випуску національної криптогривни вона вже є. Положення про електронні гроші створено в Україні ще 2010 році.

Про вплив стейблкоінов на роботу банків

Для банків стейблкоіни дуже зручні. Фінустанова, яка буде користуватися стейблкоіном, може забезпечити транзакції між користувачами без залучення платіжних систем, таких як Visa і MasterCard, а також полегшити онбординг нових клієнтів, банально розсилаючи гроші по електронній пошті взамін за реєстрацію користувача в банківській системі.

Для банків це не тільки економія часу на роботі з клієнтами, то і реальна можливість заощадити кошти, виключивши оплату комісії посередникам в особі платіжних систем. Інша справа, що використання криптовалюта не вигідно самим платіжним системам, але і тут відбуваються зміни. Наприклад, зовсім недавно MasterCard заявив, що готовий випустити дебетову карту з прив’язкою до криптовалюта. Якщо проект отримає широку популярність у світі, то слід очікувати подібних змін і в Україні.

Якщо ж говорити особисто про наші напрацювання, то на даний момент у нас все ще немає широкого досвіду в розробці стейблкоінов, тому що немає потреби на вітчизняному ринку. Все-таки ще є деякі законодавчі моменти, які зупиняють наших клієнтів від створення своїх стейблкоінов. Але на кріптовалютних біржах стейблкоінамі користуються у всю.

Для себе ми вирішили що найближчі 3 роки ми будемо розвиватися як сервісна компанія, що працює на блокчейн-ринку, а далі, використовуючи напрацьований досвід і нетворк, будемо дивитися в напрямку своїх продуктів в DeFi ринку.
img
Сергей Онищенко, со-основатель компании Blaize.Tech

Про споживачів блокчейн в Україні

Наші основні клієнти-це стартапи, які розробляють додатки з використанням блокчейна, це і додатки з ринку децентралізованих фінансів, і ігри на блокчейні, маркетплейси, обмінники і навіть соцмережі.

Про роботу в кризу

Чесно кажучи, ми поки що не дуже відчули на собі вплив кризи. Можливо, процес пошуку нових клієнтів трохи ускладнився. Справа в тому, що наші клієнти часто ще не мають робочого продукту, а тільки будують його, використовуючи залучені інвестиції. Тому на них коронакризис не сильно вплинув. До речі кажучи, зазвичай в такі кризові роки і з’являються відомі стартапи з цікавими рішеннями.

Про плани на майбутнє

Для себе ми вирішили що найближчі 3 роки ми будемо розвиватися як сервісна компанія, що працює на блокчейн-ринку, а далі, використовуючи напрацьований досвід і нетворк, будемо дивитися в напрямку своїх продуктів в DeFi ринку (Decentralized Finance market).

Якщо сьогодні ми отримаємо дозвіл з боку влади на створення стейблкоіна, що прив'язаний до гривні, то на його запуск не потрібно багато часу

Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: