Топ-5 монет НБУ, на яких можна заробити

27 Липня 2020

Інвестування в колекційні монети може стати непоганим видом додаткового заробітку,  доступний практично кожному українцю. Щоб скористатися цим інвестиційним інструментом, не потрібні спеціальні знання та навички. Все, що потрібно, – придбати кілька монет і просто тримати їх у себе кілька років. Коли вартість активу збільшиться, можна продавати.

На сьогоднішній день Національний банк України випустив кілька десятків колекційних монет з дорогоцінних і напівкоштовних металів, які йдуть обмеженим тиражем, що безпосередньо впливає на вартість монети. Найчастіше матеріалом для колекційних монет виступає золото, срібло, цинк, а також сплави різних металів. Номінал монет може варіюватися від 5 до 100 грн. Banker.ua розбирався в колекційних монетах НБУ і вибрав топ – 5 пропозицій, на які варто звернути увагу.

Золота монета “Отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України”

Одна з найдорожчих і цінних монет, випущених Національним банком України. Така монета стане не тільки мрією нумізмата, а й ефективним інвестиційним інструментом. Виконана з чистого золота 900 проби обмеженим тиражем в 1500 штук, 100 гривнева монета сьогодні торгується на рівні 72623 грн. Монета була випущена на честь отримання Україною Томосу про автокефалію в 2019 році. На аверсі монети зображений собор Святого Георгія, який розташовується в Стамбулі, де і відбулося підписання Томосу. На реверсі монети зображений Патріарх Варфоломій, який підписує Томос.

Вага монети 31,1 гр.

Золота монета “1025-річчя хрещення Київської Русі”

Ще одна колекційна монета, виконана із золота 900 проби тиражем 1025 штук. Монета має не тільки фінансову, а й історичну цінність, адже була випущена в 2013 році на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі. Вага монети становить 31,1 гр.

На аверсі монети в центрі розташований хрест і зображення фігур-символів чотирьох євангелістів: Матвія в образі ангела, Марка в образі лева, Луки в образі тельця, Іоанна в образі орла. Нижче вказано номінал монети – 100 грн.

На реверсі монети нанесено стилізоване зображення князя Володимира з виноградною гілкою, який приймав рішення і особисто брав участь у хрещенні Київської Русі.

Вартість монети становить 72 623 грн

Золота монета “20 років незалежності України”

Колекційна монета із золота 900 проби була випущена в 2011 році і приурочена до 20-річчя незалежності України. Вага монети становить 31,1 гр. Номінал монети – 100 грн. Фактичний тираж монети складає всього 1000 штук, тому її колекційна вартість трохи вище, ніж у попередніх монет.

На аверсі монети зображено національний герб України, а також хрестоподібне зображення вишитих рушників, між якими – портрети видатних постатей різних періодів української історії з написами: Ярослав Мудрий, Тарас Шевченко, Михайло Грушевський, Богдан Хмельницький. Портрети видатних українців символізують різні епохи розвитку країни.

На реверсі монети розміщено стилізований вінок з плодів та листя калини, а також напис “20 років незалежності України”.

Вартість монети на сьогоднішній день становить 72623 грн.

Інвестування в золоті монети широко поширене в країнах Близького Сходу. Наприклад, в Туреччині вартість золотої монети із зображенням Ататюрка і вагою в 7 гр обійдеться в 11 500 грн

Срібна монета “200 років Нікітському ботанічному саду”

Всього в каталозі НБУ числиться близько 50 різних срібних монет. Одна з найпопулярніших і значущих – монета “200 років Нікітському ботанічному саду”. Випущена в 2012 році в кількості 1000 штук, монета може стати не тільки прекрасним екземпляром в колекції, але й ефективним інвестиційним інструментом. Вона виконана зі срібла 999 проби вагою в 500 гр. Номінал монети – 50 грн.

На аверсі монети у вінку з квітів і рослин зображений портрет першого директора ботанічного саду Християна Стівена.

На реверсі зображені озеро з фонтаном посередині, на другому плані на тлі морського горизонту – один з куточків саду з альтанкою, колонада одного з входів в парк і напис на дзеркальному тлі “Нікітський ботанічний сад”.

Вартість монети становить 18196 грн

Срібна монета “Битва за Дніпро”

Срібна колекційна монета присвячена наступальним операціям Червоної Армії, здійсненим з серпня по грудень 1943 року, в ході яких був звільнений і Київ. Монета випущена в 2013 році тиражем 1000 штук. Виконана з чистого срібла 999 проби вагою в 500 гр. Номінал монети 50 грн.

На аверсі монети зображена дата подій – 1943 рік, малий герб України, а також зображення салюту.

На реверсі монети розміщена стилізована динамічна композиція із зображенням наступальної операції за участю різних родів військ – танкових, піхоти, артилерії, авіації, Дніпровської військової флотилії і т.д., дзеркальна поверхня символізує Дніпро, вгорі – напис “Битва за Дніпро”.

Вартість монети 18196 грн

В Казахстані жителі інвестують в золото і купують злитки. Тільки в травні 2020 року мешканці країни придбали більш ніж 60 кг золота

Де придбати колекційні монети

Замовити та придбати колекційні монети можна безпосередньо на сайті Національного банку України, а також у спеціальних пунктах купівлі-продажу інвестиційних монет. Перелік таких організацій приведено на сайті НБУ. Як пояснюють фахівці, інвестиційні монети є як платіжним засобом, так і інвестиційним інструментом. З кожним роком цінність інвестиційних монет підвищується, тому такий актив повинен використовуватися для довгострокового інвестування, тобто на термін не менше 20 років. Також важливо відстежувати вартість банківських дорогоцінних металів, які безпосередньо впливають на ціну монети.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: