Іпотека в Україні стане рекордно низькою

21 Липня 2020

Епідемія коронавірусу вдарила по ринку нерухомості. Починаючи з березня поточного року, продажі новобудов скоротилися в кілька разів. Тільки за перший квартал 2020 року продажі житла на первинному ринку впали на 15%. Істотно скоротилася реалізація житлових приміщень в кредит. І якщо в січні поточного року 40% всієї проданої нерухомості було придбано в іпотеку, то вже в березні цей показник скоротився до 20%. Ринок нерухомості зазнає збитків, тому уряд вирішив підтримати забудовників та надати українцям рекордно низькі іпотечні кредити.
Як пояснюють в НБУ, в четвертому кварталі поточного року буде запущена програма кредитування первинного житла під 5-7%. Це максимальне зниження відсоткової ставки, яке колись було в Україні. Банки поки неохоче підтримують таку ініціативу, тому остаточне рішення про зниження ставки за іпотечними кредитами не прийнято. Однак деякі банки вже запустили програми іпотечного кредитування зі зниженими ставками. Де краще брати кредит на покупку первинного житла, розбирався Banker.ua.

Ставки за іпотечними кредитами в липні 2020 року

Безумовно, найвигіднішою пропозицією на ринку залишається кредитування купівлі житла від “Приват Банк”. З 1-го липня фінорганізація запустила спеціальну соціальну акцію в рамках державної програми кредитування “Доступне житло під 10%”. Банк готовий видавати кредити під 9,99% для придбання житла, як на вторинному ринку, так і в новобудовах, які вже введені в експлуатацію. Оформити кредит можна на 20 років, а первісна сума внеску повинна становити не менше 30% від вартості житла. Програма розрахована на мінімум 300 тис.користувачів.
“Кредит Агріколь банк” пропонує програму іпотечного кредитування новобудов під заставу купленої нерухомості. При цьому клієнт повинен внести не менш половини від вартості житла, що купується. У банку можна оформити кредит на суму від 10 000 до 150 000 доларів США в гривневому еквіваленті, а для мешканців Києва ліміт збільшено до 200 000 доларів США в гривневому еквіваленті. Річна ставка становить 13,0%. Виплачувати кредит можна рівними частинами або ж зі зменшенням суми щомісяця. Максимальний термін кредитування становить 20 років.
Державний “Ощадбанк” пропонує програму іпотечного кредитування на придбання житла на первинному ринку під 14,99% річних. Початковий внесок становить від 10%. Термін кредитування становить 20 років. Також банк пропонує спеціальну програму іпотеки на придбання житла в ЖК “Файнатаун” (м.Київ) під 14,99% річних. При цьому початковий внесок повинен становити не менш 30%. Кредит оформлюється на період до 20 років.
“Укргазбанк” пропонує кілька програм іпотечного кредитування, залежно від початкового внеску клієнта. Оформити іпотеку можна на термін до 20 років, а сума кредиту може варіюватися від 10 000 грн до 1,5 млн.грн. Процентна ставка по кредиту буде прямо залежати від початкового внеску покупця. Якщо початковий внесок становить 30% – 39,99%, то процентна ставка на перші п’ять років кредиту становить 11,5%, а на наступні роки 18,5%. При початковому внеску в 40% – 59,99%, процентна ставка становить 10,5% на перші п’ять років, а на наступні – 18,5%. Якщо ж клієнт готовий внести 60% і більше початкового внеску, то процентна ставка на перші п’ять років складе 8,8%, а на наступні роки 18,5%.
“Глобус банк” надає іпотечні кредити на придбання нерухомості на первинному ринку в будівлях, що введені в експлуатацію, під 13,5% річних. Термін кредитування – до 20 років. Мінімальний власний внесок становить 30%. Клієнтам варто звернути увагу, що банк працює тільки з певними забудовниками, тому придбати житло в іпотеку в інших будинках буде досить складно. Також банк вводить разову комісію за оформлення кредиту в розмірі 1,9% від суми кредиту. Іпотека видається в національній валюті, від 10 000 грн до 3 млн.грн.
“Кредобанк” готовий кредитувати придбання, як нового житла, так і покупку нерухомості на вторинному ринку. Максимальна сума кредиту становить 3 млн грн. на термін до 20 років. Кредитна ставка становить 14% річних за умови внесення першого внеску в розмірі 40% від вартості житла. Також банк дозволяє дострокове погашення кредиту.
“ОТП Банк “запустив спеціальну програму іпотечного кредитування для молодих сімей “Нова будова”. Отримати кредит на придбання житла в розмірі 500 000 грн можна всього під 0,01% річних. Однак термін кредитування становить лише 84 місяці. Щомісячна комісія-1,5% від суми кредиту. Проте, скористатися пропозицією можуть далеко не всі бажаючі. Банк видає іпотеку тільки громадянам України, які:
страше 25 років;
– мають постійну роботу більше 6 місяців;
– постійно прописані і проживають на території України.
Схема погашення кредиту може бути класичною – рівними платежами або ж знижуватися щомісяця.

Кредитні ставки за іпотечними кредитами знизилися не тільки в Україні. Наприклад, іпотечна ставка в США на придбання нерухомості на первинному ринку на термін до 30 років становить близько 3% річних, Туреччина пропонує іпотечні кредити на нове житло під 0,64% річних, в Польщі цей показник варіюється від 2,04% до 3,62%

 

Іпотека на вторинне житло

Придбати житло на вторинному ринку також можна в кредит. Сьогодні банки пропонують програми кредитування вторинного житла на спеціальних умовах.
“Приват Банк” видає кредити на покупку вторинного житла на термін до 20 років під 15,5% річних на перший рік. Кожен наступний рік кредитна ставка буде збільшуватися на 3%. Сума початкового внеску повинна бути не менше 25%. Разова комісія становить 1% від суми кредиту. Також банк стягує плату за послуги нотаріуса в розмірі 12 000 грн і послуги оцінювача в розмірі 3500 грн. Максимальна сума кредиту 2 млн.грн.

“Кредит Агріколь банк” пропонує іпотечне кредитування на купівлю вторинного житла під 13,01% річних. Максимальна сума кредиту становить 200 000 доларів у гривневому еквіваленті. Термін кредитування становить 20 років. Початковий внесок становить 50%.

“Ощадбанк” надає кредити на купівлю житла на вторинному ринку під 13,49%. Термін кредитування до 20 років. Власний внесок покупця повинен становити не менше 10%.

“Украгазбанк” пропонує кредити на придбання нерухомості на вторинному ринку під 13,99%. Власний внесок клієнта повинен бути не менше 30% від вартості житла. Термін кредиту 20 років.

“Глобус банк” кредитує придбання готового житла на вторинному ринку. Процентна ставка по кредиту становить 14,99%. Термін кредитування становить 20 років, разова комісія – 1,99% від суми кредиту.

“Кредобанк” надає кредити на покупку вторинного житла на термін до 20 років. При цьому, банк пропонує кілька програм кредитування, в залежності від початкового внеску:
– при початковому внеску 20% -40% – відсоткова ставка на перший рік становить 11%, другий рік – 13%, третій рік – 15%. Кожен наступний рік ставка збільшується на 4%;
– при початковому внеску від 40%, відсоткова ставка на перший рік становить 10%, другий рік – 12%, третій рік – 14%. Кожен наступний рік ставка збільшується на 3,5%
Максимальна сума кредиту становить 4 млн грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: