Куди інвестують головні багатії світу: топ-10 активів

29 Жовтня 2020

Вчитися інвестуванню, безумовно, потрібно у досвідчених бізнесменів, які зуміли створити багатомільйонні накопичення. Таких прикладів десятки у всьому світі. Ротшильди, Уоррен Баффет, сімейство Рокфеллерів і ще десятки гучних імен, за діяльністю яких варто стежити, якщо ви хочете досягти успіху в інвестуванні. Banker.ua зібрав топ-10 активів, в які інвестують найбагатші представники людства.

Уоррен Баффет: інвестиційний портфель понад $220 млрд

Американський мільярдер і один з найвідоміших інвесторів сучасності Уоррен Баффет вважає за краще інвестувати в традиційні активи. У його портфелі немає високоризикових інструментів, таких як криптовалюта або акції пайових фондів. Також Баффет практично не вкладає гроші в золото або інші дорогоцінні метали, вважаючи за краще сконцентруватися на інвестиціях в акції найуспішніших світових компаній. У його портфелі знаходяться акції понад 50 світових компаній, які працюють в секторах IT, фінансів, промисловості і туризму.

Отже, в які активи сьогодні інвестує імперія Баффета.

  • Apple. Уоррен Баффет є власником 44,18% акцій найбільшого світового виробника комп’ютерної техніки і легендарного смартфона iPhone. Загальна сума інвестицій Баффета в яблучну компанію перевищує $89 млрд. Це відмінне вкладення, враховуючи, що загальна капіталізація компанії Apple перевищує $1,9 трлн і займає друге місце в світі за капіталізацією, поступаючись першістю лише нафтової компанії з Саудівської Аравії Saudi Aramco.
  • Bank of America Corp. Понад $21 млрд компанія Баффета вклала в Американський банк. Компанія є найбільшою фінансовою організацією в країні, яка кредитує провідні бізнеси по всьому світу. На даний момент імперія Уоррена Баффета володіє більше 10% акцій даної компанії.
  • Coca-Cola. Більшість українців знають компанію Coca-Cola за однойменним напоєм. Однак це величезна корпорація, яка випускає більше ста видів продукції, включаючи газовані напої, соки, слабоалкогольні напої, мінеральну воду і т.д. Капіталізація компанії перевищує $214 млрд і входить в топ-50 найбагатших компаній світу. Баффет є власником 400 млн акцій, що в грошовому еквіваленті становить $17,8 млрд.
  • American Express. Компанія-провайдер фінансових послуг в США і в усьому світі займає 149 рядок у світовому рейтингу компаній за рівнем капіталізації, а загальний обсяг активів становить $76 млрд. Компанія Баффета володіє 7,13% акціями компанії, що в доларом еквіваленті перевищує $14,4 млрд.

Також в інвестиційний портфель Уоррена Баффета включені акції таких компаній, як Kraft Heinz Co – $10 384 млн, Moodys Corp – $6 777 млн, Wells Fargo & Co News – $6 082 млн та інші.

Сімейство Рокфеллерів і $ 9,6 млрд інвестицій

Прізвище родини Рокфеллерів вже стало прозивним у бізнес-спільноті. Рокфеллерами прийнято називати багатих інвесторів, які володіють значним статком. І ця назва повністю виправдовує себе. Джон Рокфеллер – засновник династії Рокфеллерів – володів кількома нафтовидобувними компаніями, залізницями в США і став одним з найперших доларових мільйонерів в Америці. Сьогодні його працю продовжують спадкоємці.

Ось куди компанія Rockefeller Capital Management інвестує кошти:

  • Microsoft. Прямий конкурент Apple корпорація Microsoft входить до п’ятірки найдорожчих компаній світу з капіталізацією в $1,6 трлн. На сьогоднішній день чверть всіх акцій компанії належить Рокфеллерам.
  • Amazon. Більше $360 млн компанії Rockefeller Capital Management вкладені в акції глобального маркетплейсу Amazon, капіталізація якого на жовтень 2020 року становить $1,64 трлн. Американський інтернет-магазин займає третю сходинку в світовому рейтингу найдорожчих компаній після Saudi Aramco і Apple. Варто відзначити, що акції компанії дорожчають в середньому на 1,35% в день, що може принести фонду Рокфеллерів ще мінімум $55 млн на рік.
  • Verizon Communications. Українським читачам назва цієї компанії мало що скаже. Verizon Communication є одним з лідерів на ринку США з надання послуг бездротового зв’язку. Активи компанії оцінюються в $237 млрд доларів, а сама компанія займає 27 сходинку в світовому рейтингу найдорожчих компаній. Rockefeller Capital володіє акціями на суму $4,26 млн.

Також Рокфеллери інвестують кошти в компанії Apple, Facebook, страхову компанію Progressive Corp, Google та інші.

Ротшильди і таємні інвестиції

Одна з найбагатших і загадкових сімей Європи і сьогодні викликає масу питань у інвесторів і бізнесменів. Про історію імперії Ротшильдів відомо дуже мало, тому ЗМІ, конкуренти, історики  і влада самі додумують, як династії вдалося сколотити такий стан і стати провідною сім’єю відразу в декількох державах, а саме у Великобританії, Німеччині, Франції, Австрії та інших країнах. Ротшильдів називають засновниками Ордена масонів, звинувачують у сатанізмі і світовому контролі над ресурсами, а також вважають, що саме вони пропагують ідею скорочення чисельності населення будь-якими доступними методами для економії природних ресурсів.

Чим саме володіє сьогодні сім’я Ротшильдів і куди інвестує, достеменно невідомо. Однак деякі джерела стверджують, що Фонд Ротшильдів інвестує в:

  • Біткоін. Інформація про те, що фінансовий фонд Ротшильдів займається купівлею і продажем криптовалюти з’явилася ще в 2017 році, коли цифрові активи були на піку своєї популярності. У цей період ціна біткоіна досягла рекордної для своєї історії ціни в $20 000, а повна анонімність, яка гарантується власникам ВТС, ідеально підходила для інвестицій в цей актив. До сих пір невідомо скільки грошей Ротшильди інвестували в біткоіни (так як біткоіни повністю анонімна валюта – авт.), але експерти стверджують, що це були десятки мільйонів доларів.
  • “Газпром”. Rothschild Investment Corporation є власником акцій російської нафтогазової компанії “Газпром”. На даний момент фонд володіє цінними паперами на суму близько $1,7 млн.
  • Bloomberg. Також інвестиційна компанія Ротшильдів володіє акціями медіа-імперії Bloomberg. Правда, компанія не розкриває точну інформацію, скільки грошей вкладено в неї і скільки акцій належать Ротшильдам.

Також, за деякими даними, Ротшильди вкладають гроші в індекс S&P500, світові банки і нафтові компанії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: