Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Монети з дорогоцінних металів — гарна покупка, з якого боку не глянь. По-перше, вона може стати частиною вашої колекції. По-друге, це оригінальний подарунок. По-третє, найважливіше — її можна використовувати як інвестицію. Banker.ua вивчив це питання і розповідає, навіщо потрібні банківські монети з дорогоцінних металів, а також де і за скільки їх можна купити в українських банках.
Про цінність монет із дорогоцінних металів
Насамперед монети з дорогоцінних металів виготовлені з використанням сучасних світових технологій. Високі проби виробів роблять їх цікавими для фінансових вливань. Банківські монети виготовляють в основному із золота, срібла та платини. Це робить покупку монет однією з найвигідніших і найперспективніших інвестицій.
Як і банківські метали, ці вироби приносять стабільний дохід, оскільки постійно зростають у ціні, а також стійкі до зовнішніх обставин.
Тематика існуючих монет різноманітна: важливі історичні дати, свята, значні події у житті людини, видатні особистості та місця, рідкісні рослини та тварини тощо.
За призначенням вони бувають інвестиційними чи ювілейними. Перевага інвестиційних монет полягає в тому, що вони:
- у довгостроковому періоді безперервно зростають у ціні;
- реалізуються за ціною, що майже дорівнює вартості дорогоцінних металів;
- не оподатковуються при покупці.
Які монети пропонують українські банки
Враховуючи, що продати монету можна майже за ціною дорогоцінних металів, ми розглянули найцікавіші та найдорожчі варіанти монет, які пропонують банки України.
ПриватБанк пропонує різноманітні тематичні монети. Це і новорічні, і день народження, і з зображенням гетьманів, знаків зодіаку, і навіть на тему мистецтва, релігії та інші. При цьому найдорожчі — монети на тему мистецтва. Ці позиції стартують від 2450 гривень.
Найдорожча — срібна монета «Архангел Михаїл» з Камеруну. Її вартість складає 8600 грн. Проба — 999, а вага — 62,2 р. Випустили монету у 2020 році.
У самому банку наголошують, що вони пропонують великий асортимент монет, презентаційну упаковку та широкий діапазон цін — це можливість зробити оригінальний цінний подарунок своїм близьким.
Банк Південний пропонує іноземні монети та монети НБУ. Іноземних у їхній колекції більше сотні. Їхня вартість від 1500 грн. Одна з найдорожчих монет — срібна «Великий орел» із Монголії. Її ціна — 11 000 грн. Маса монети — 93,3 г, проба — 999, випущена у 2020 році.
«Монета із зображенням орла ніколи не дозволить вам опустити руки, ви переможете в собі ліньки і станете активним. Головне — не забувайте, що найдієвіший і найпотужніший амулет (талісман чи оберіг) — це подарований коханою людиною», — зазначають у банку.
Близько сотні монет пропонує придбати Радабанк. У їхній колекції знаходяться монети різних тематик. Найдорожча з них — срібна 3D монета з ультрависоким рельєфом, у футлярі-рамці. Вона називається «Медуза» і коштує 38 тисяч гривень, але зараз її віддають за знижкою за 30 400 грн. Проба — 925, вага — 250 г, а випустили її у 2019 році.
Багато різних варіантів пропонує Ощадбанк. Найдорожча — «Архістратиг Михаїл» 2021 року випуску. Монета із золота, зроблена в Україні. Її вартість складає 53474 грн. Проба монети — 999, а вага — 31,1 г.
Загалом банк пропонує кілька десятків варіантів монет на різну тематику. Середня вартість — 2-3 тисячі гривень.
В електронному каталозі ЮНЕКС БАНК представлено близько 400 найменувань монет. Теми різні: міста та архітектура, історія, фольклор, автомобілі, морський світ, спорт, мистецтво, релігія тощо. Роки випуску — від 1997 до 2018 року.
Найдорожча — срібна монета 999 проби «Фараон Тутанхамон» з Острова Кука. Вона коштує 27500 грн. Випустили її у 2011 році, а вага монети становить 93,3 г.
Укргазбанк пропонує купити інвестиційні монети НБУ та пам’ятні монети України. Серед інвестиційних найдорожча зараз — також «Архістратиг Михаїл». Купити її банк пропонує за 52645 грн, а продати — за 61380 грн.
Серед пам’ятних монет найдорожча золота «25 років незалежності України» 900 проби, виготовлена у 2016 році. Її вартість складає 194 900 грн.
ПУМБ пропонує придбати сувенірні монети. Вони мають п’ять найдорожчих варіантів. Усі вони коштують по 105 тисяч гривень та виготовлені із золота. Це «1025-річчя Хрещення Київської Русі» (2013 рік), «Боспорське царство» (2010), «Херсонес Таврійський» (2009), «Острозька Біблія» (2007), «Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України» (2019) . Вага кожної їх становить 31,3 г.
МТБ Банк пропонує колекцію «Монети світу». Це понад 250 монет різної тематики із різних металів. Найдорожчий варіант — срібна монета з Магелланом 3D у футлярі. Її вартість складає 10 000 грн. Випустили її у 2021 році, а важить монета 62,2 г.
Завдяки генеральній угоді з АТ«Монетний двір Польщі» банк забезпечує прямі поставки монет, виконаних із золота та срібла, інкрустованих дорогоцінним камінням. Кожна монета має унікальний дизайн, високу якість карбування та обмежений тираж.
Індустріалбанк пропонує придбати кілька десятків різних монет. Ціни стартують від 1020 гривень за одну штуку.
Найдорожча — срібна монета «Фортуна редукс» 2012 року випуску. Вона коштує 12 тисяч гривень, проба — 999, а вага — 186,6 г.