Трансфери року: хто обійняв нові посади, а хто залишив українські банки 2021-го

08 Грудня 2021

Щороку банківський ринок переживає різноманітні трансформації. Однією з найважливіших складових таких змін є призначення на керівні посади нових осіб. Banker.ua проаналізував, хто цього року встиг покинути свої високі посади в українських банках та асоціаціях і пішов розвивати нові проекти, а хто натомість очолив фінустанови і на кого тепер великі надії.

Нові призначення

28 квітня цього року новим головою Наглядової ради Укргазбанку став Теймур Багіров, який змінив на цій посаді Шреніка Давду. Варто зазначити, що Теймур Багіров — член Наглядової ради банку з 2015 року, і в період трансформації фінустанови входив до складу ключових комітетів, а також обіймав посаду заступника голови Наглядової ради.

На новій посаді Багіров пообіцяв докласти всіх зусиль, допомагаючи команді банку будувати «потужну та сучасну банківську систему, яка буде надійним партнером для клієнтів та міжнародних інвесторів».

Головний Telegram-канал банкірів

25 травня посаду голови правління IBOX Bank обійняв Петро Мельник. Він заявив, що радий приєднатися до команди професіоналів «IBOX Bank», які за 1,5 роки радикально змінили сприйняття банку на українському ринку.

Петро Мельник анонсував «велику роботу», пов’язану із виконанням низки цілей, передбачених стратегією фінустанови. Йдеться про масштабування, розвиток екосистеми найбільш популярних послуг для партнерів IBOX Bank, а також виконання планів з капіталізації.

На початку літа, 8 червня, НБУ схвалив призначення Герхарда Бьоша на посаду голови правління державного ПриватБанку. Фахівець керуватиме банком протягом наступних п’яти років.

Герхард Бьош — банкір із 35-річним стажем та досвідом ведення великих проектів із трансформації фінустанов, у тому числі й їх приватизації. Він працював керівником департаментів казначейства, інвестиційного та комерційного банкінгу в українських банках, обіймав посаду першого заступника голови правління Raiffeisen Bank Aval.

З 13 липня за роботу блоку «Монетарна стабільність» Нацбанку відповідає екс-директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ та спеціаліст інвесткомпанії ICU Сергій Ніколайчук.

Він працював економістом і очолював Департамент монетарної політики та економічного аналізу НБУ з 2004 по 2019 рік, обіймав посаду заступника міністра в Мінекономіки з вересня 2019 по квітень 2020 року, а також працював головою департаменту макроекономічних досліджень інвесткомпанії ICU з квітня 2020 року.

Новим головою правління Альпарі Банку став екс-керівник Райффайзен Банку Ігор Францкевич, свою роботу він розпочав 13 липня. Францкевич має понад 20 років досвіду роботи на керівних посадах. З початку 90-х він працював у таких фінустановах, як Укрінбанк, Київський міжнародний банк та банк «Україна», після чого очолював Райффайзен Банк, банк «Мрія» та Індекс-Банк.

Екс-заступник голови Кристалбанку та банкір з більш ніж 10-річним стажем Олег Далеко отримав посаду начальника Управління з роботи з проблемними активами НБУ. Рішення про призначення було ухвалено за результатами відкритого конкурсного відбору. Вступив на посаду банкір з 19 липня поточного року.

На новій посаді фахівець взаємодіє із ФГВФО з питань повернення заборгованості за кредитами рефінансу за рахунок закладеного майна банкрутів, а також контролює процес реалізації майна НБУ та закладеного майна, придбаного регулятором у рахунок погашення заборгованості з рефінансування.

Першим заступником голови правління Банку Кредит Дніпро став колишній топ-менеджер ОТП Банку Андрій Котюжинський. Варто зазначити, що Котюжинський — фахівець із 14-річним стажем, який розпочав кар’єру на посаді внутрішнього аудитора у ОТП Банку у 2007 році. Також працював у Bank Forum та таких компаніях, як Deloitte (директор стратегічного та операційного консалтингу) та PwC Україна.

На посаду першого заступника голови правління Банку Кредит Дніпро Андрія Котюжинського призначено з 23 липня терміном на 3 роки.

2 вересня правою рукою голови правління Комерційного індустріального банку призначений екс-заступник керівника Мегабанку Андрій Трет’як. Він працює у банківській сфері з 2007 року.

У періоди з 2015-го по 2018-й та з 2020-го по 2021 роки обіймав посаду заступника голови правління Мегабанку. З 2018 по 2020 тут же працював директором з ризиків (CRO). Залишив Мегабанк Андрій Трет’як 27 серпня 2021-го.

Нові обов’язки 11 жовтня розпочав Томас Матейка, який став заступником голови правління Райффайзен Банку, і відповідає за фінансову вертикаль.

У зоні відповідальності Томаса Матейка, який пропрацював у підрозділах групи Райффайзен Банк Інтернаціональ майже 15 років, тепер лежать питання, пов’язані з фінансовим та бухгалтерським обліком, контролінгом, управлінням активами та пасивами.

12 жовтня Департамент фінансової стабільності НБУ, що входить до блоку «Монетарна стабільність», очолила Першин Дадашова. Фахівчиня виконувала обов’язки директора Департаменту з 17 вересня, тоді як до команди Нацбанку приєдналася 2017-го.

За словами Сергія Ніколайчука, керуючого блоком «Монетарна стабільність», за час роботи в НБУ Первин Дадашова здобула солідний досвід координації процесів із забезпечення та підтримки фінстабільності, а також зробила вагомий внесок у розвиток макропруденційної політики регулятора.

Ще одне важливе призначення відбулося у НАБУ. Олена Коробкова, яка раніше обіймала посаду виконавчого директора Незалежної асоціації банків України, 18 жовтня була обрана Головою Ради НАБУ.

Варто зазначити, що Олена Коробкова очолила Раду НАБУ замість Романа Шпека, яка головувала у Раді Незалежної асоціації банків протягом останніх 8 років.

Обрання на нову посаду сама Олена назвала «безмежним кредитом довіри від банківської спільноти та великою відповідальністю», а також зазначила, що перед командою Асоціації стоять «нові амбітні цілі та завдання».

Посаду члена правління Ощадбанку, відповідального за роботу з NPL, отримав екс-директор Департаменту реструктуризації заборгованості та стягнення Арсен Мілютін. Це рішення за результатами конкурсного відбору було ухвалено Наглядовою радою «Ощада» 28 жовтня. На новій посаді фахівець курує напрямком роботи зі скорочення проблемної заборгованості.

2 листопада директором Департаменту фінансового контролінгу НБУ стала заслужений економіст України та колишній в.о. голови Правління ПриватБанку Галина Пахачук.

На новій посаді Галина Пахачук відповідає за розробку пропозицій щодо їх оптимізації, моніторить дотримання структурними підрозділами НБУ кошторисної дисципліни та контролює питання, пов’язані з визначенням порядку організації та координації процесу управління видатками Нацбанку. Крім того, до сфери компетенції спеціаліста входить вивчення проектної документації та ефективності інвестиційних заходів НБУ, а також аналіз стану виконання кошторису адміністративних витрат регулятора.

Членом правління Укргазбанку терміном на 5 років призначено Тетяну Шестак, яка обіймала посаду корпоративного секретаря фінустанови з листопада 2014 року – протягом 6 років та 11 місяців. Таке рішення Наглядова рада банку прийняла 8 листопада. Також вона стала директором департаменту комплаєнсу Укргазбанку.

У фінансовій сфері Тетяна з 1999 року. За цей час вона працювала у Міністерстві економіки України, Антимонопольному комітеті, «Держінвестпроекті» України, Альпарі Банку.

У 2021 році посаду заступника голови правління Райффайзен Банку отримала Лариса Бондарєва. Вона буде відповідальною за напрямок корпоративного бізнесу та ринків капіталу в банку. До нових обов’язків, згідно з рішенням наглядової ради фінустанови, банкір розпочала з 18 листопада.

Лариса Бондарєва має 24 роки стажу роботи у банківській сфері, у 2004-2006 роках працювала у Райффайзен Банку у Харкові. На попередньому місці — у Креді Агріколь Банку — з 2007 року займалася розвитком корпоративного напрямку, а також малого та середнього бізнесу.

Заступником голови правління, членом правління Європромбанку призначено екс-главу департаменту розвитку бізнесу та організації продажу фінустанови Віталія Бакалова. Раніше він очолював департамент розвитку бізнесу та організації продажів Європромбанку.

До роботи в Європейському промисловому банку (у тому числі і на посаді радника голови спостережної ради фінустанови) Віталій Бакалов був радником голови правління та директором департаменту розвитку корпоративного бізнесу в банку «Січ», а також обіймав керівні посади в Індустріалбанку. Інформація щодо призначення з’явилася 18 листопада.

З 1 грудня Наглядова рада Forward Bank розширила склад правління фінустанови та призначила членом правління банку Валерія Баєва. Банкір має понад 20 років досвіду роботи в банківських та фінансових установах, а саме: Укрсиббанк, ВіЕйБі Банк, ТОВ «Кредит Коллекшн Груп», ПУМБ.

Протягом останніх п’яти років Валерій Баєв працював у АТ «Банк Форвард» на посаді начальника відділу бюджетного планування – заступника начальника фінансового управління, а з листопада 2021 року – начальника фінансового управління банку. Тепер же Валерій Баєв відповідатиме за фінансову вертикаль Forward Bank — фінансовий та бухгалтерський облік, контролінг, управління активами та пасивами.

Хто залишив свої посади у 2021-му

Вікторія Михайльо цього року завершує роботу на посаді голови правління Альфа-Банку Україна. Вона обіймала цю посаду з 2009 року.

З 1 січня 2022 вона повністю залишає посаду голови правління Альфа-Банку. Замість неї виконуватимуть обов’язки керівника фінустанови екс-директор з фінансового контролю Алла Комісаренко.

Як повідомили в прес-службі Альфа-Банку, залишивши посаду, Вікторія Михайльо має намір зосередитись на реалізації соціальних та благодійних проектів ABH Holdings та продовжить співпрацю з групою.

Також Наглядова рада Ощадбанку припинила повноваження члена правління Олексія Волчкова, відповідального за корпоративний бізнес.

Це рішення було ухвалено на підставі поданої Волчковим заяви про звільнення за власним бажанням. У «Ощаді» зазначають, що під керівництвом Олексія Волчкова напрям послуг для великих корпоративних клієнтів банку «сягнув значних успіхів».

Наглядова рада Конкорд банку припинила повноваження Дмитра Донця на посаді першого заступника голови правління. Це рішення було ухвалено на підставі власної заяви спеціаліста. Варто також зазначити, що з 6 жовтня Дмитра Донця призначено операційним директором Конкорд банку.

Посаду заступника голови правління Банку «Альянс» залишив Олександр Крук. Варто зазначити, що до приходу в Банк «Альянс» Крук очолював департамент корпоративного бізнесу клієнтів енергетики та добувної промисловості у ТАСКОМБАНКУ та працював директором департаменту вуглепромислового та торфодобувного комплексу у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Згідно з даними, зазначеними на сайті НКЦПФР, 6 липня Наглядова рада Європромбанку прийняла рішення звільнити Ірину Давидову та Тараса Дмитрука, які обіймали посади заступників голови правління Європейського промислового банку. Після рішення скоротити 2 посади до однієї Наглядової ради призначила заступник глави фінустанови Ірину Давидову, яка обійматиме цю посаду до 5 липня 2022 року.

Віталій Романчукевич залишив посаду члена правління, першого заступника голови правління Індустріалбанку. У повідомленні наголошується, що контракт із Романчукевичем був розірваний за згодою сторін після подання екс-першим заступником голови Індустріалбанку заяви про звільнення.

Також цього року Рада НБУ погодила звільнення Дмитра Сологуба з посади заступника голови Нацбанку, яку він обіймав з 2015 року. Колишній заступник голови НБУ перейшов на роботу до вашингтонського офісу МВФ.

Крім того, Кабінет Міністрів України змінив склад Наглядової ради Ощадбанку, припинивши повноваження одного із членів ради Тараса Кириченка. Він є заступником голови Ради НАБУ, членом СЕО Club Ukraine та Editor’s Club. Раніше обіймав посаду голови правління ПРАВЕКС БАНКУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: