Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Досягнення НБУ, кредитування та референдум у Берліні: огляд соцмереж експертів з 27 вересня по 1 жовтня
Цей тиждень був небагатим на події, але це не завадило українським банкірам й експертам обговорити світові й українські новини у своїх соціальних мережах. Вони писали про досягнення НБУ, фінансовий сектор, референдум у Берліні та про інші актуальні теми. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.
Кирило Шевченко про ринок небанківських фінпослуг
Голова НБУ Кирило Шевченко у своєму пості в Facebook нагадав, що з липня 2020 року НБУ є регулятором ринку небанківських фінансових послуг, а також виділив ТОП-5 ключових досягнень Нацбанку у сфері регулювання цього ринку.
Серед основних досягнень НБУ — сучасне законодавство, надійний і прозорий ринок, цивілізована колекторська діяльність і помірне зростання ринку.
Детальніше читайте в пості Кирила Шевченко.
Богдан Данилишин про фінсекторі та кредитуванні
Голова Ради НБУ Богдан Данилишин розповів про те, що ліквідність банківського сектора (коррахунки та депозитні сертифікати НБУ) минулого тижня продовжила зростати до рівня понад 195 млрд гривень через продовження витрат з казначейського рахунку уряду, що надійшли в банківську систему, а також скорочення готівкових грошей в обігу поза банками:
«Через проведення тендеру з підтримання ліквідності банкам було надано 128 млн гривень рефінансування Національного банку на строк 84 дні за ставкою 9,5%, проте зважаючи на погашення попередньо наданих кредитів рефінансування на суму 420 млн гривень, загальна заборгованість платоспроможних банків за кредитами НБУ скоротилася до 90,8 млрд гривень, з яких 88,9 млрд гривень – довгострокове рефінансування на строк від 1 до 5 років».
Експерт додав, що, незважаючи на структурний надлишок ліквідності в банківській системі через постійно діючу лінію рефінансування (кредити овернайт), протягом тижня операції не здійснювалися, ставки на міжбанківському ринку близькі до нижньої межі ставок (овернайт) за депозитними сертифікатами НБУ (7,5 %).
Більше деталей читайте в публікації Богдана Данилишина:
Олег Гороховський про те, як зацікавити клієнта
Співзасновник monobank Олег Гороховський поділився своєю думкою про те, як потрібно зацікавлювати людей і клієнтів, щоб вони захотіли скористатися твоїми послугами:
«Потрібно виходити за рамки і реально готуватися. Пам’ятаєте, я розповідав кейс з агентством Banda. Ми їх звільнили після першої спроби, і тільки їхнє самолюбство, професіоналізм і кинутий їм виклик дозволили їм з другої спроби зробити свою роботу божественно.
Об’єктивно, сьогодні, щоб виділитися, потрібно «відправляти людей на Марс», а не ось це ось: «У мене є ідея, якщо цікаво, зателефонуйте мені». Ні, не цікаво!».
Більше деталей — в пості банкіра:
Петро Чернишов про референдум у Берліні
Бізнесмен, член Наглядової ради компанії «Фармак», інвестор Петро Чернишов написав пост про результати референдуму в Берліні.
Він почав з передісторії про те, що 84% жителів Берліна знімають житло, і тільки 16% громадян володіють своїм житлом. Берлін багато років був містом руїн, малих інвестицій, нічних клубів і дешевого пива, а також низьких цін на нерухомість. Але в останні 5 років раптово став дуже модним, причому не тільки у молоді, але і серед інвесторів, іноземних айтішників, людей творчих професій і навіть поважних бюргерів.
«І ціни зросли дуже сильно як на купівлю, так і на оренду нерухомості. І багатьом жителям стало важко платити за оренду — а на купівлю не вистачає. Тому що дуже багато квартир у місті побудовано інвесторами спеціально тільки для оренди — їх не можна купити. І з багатьох інших причин теж. І ліві партії поставили питання на референдум: «Чи згодні ви з тим, щоб мерія міста примусово викупила квартири у їхніх власників? (Стосується тільки тих, хто володіє більш ніж 3000 квартир — таких компаній у місті вісім). Ну і городяни прийшли, і 56% сказали — так, треба примусово викупити».
Продовження історії в пості експерта: