Як писати повідомлення та чому українці їдуть працювати в інші країни: огляд соцмереж експертів з 3 по 7 січня

07 Січня 2022

В перший тиждень року українські банкіри та експерти продовжили обговорювати у соціальних мережах різні теми. Наприклад, як писати повідомлення незнайомим людям, чому українці їдуть працювати за кордон і які завдання перед Україною стоять на 2022 рік. Banker.ua зібрав найцікавіші посади експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Олег Гороховський — про те, як писати, щоб ваше повідомлення побачили

Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів про те, як потрібно писати повідомлення, щоб їх прочитали:

«Всі повідомлення не від друзів, на які я раніше не відповідав, потрапляють до «Запитів на листування» або «Спам» (так і не зрозумів, чим відрізняються ці папки).

Іноді я їх переглядаю. Там сотні повідомлень. Поділюсь з вами лайфхаком як писати повідомлення так, щоб шанс на відповідь підвищився у 100 разів з 0,1% до 10%. І це, я впевнений, працює не тільки зі мною, а з будь-якою людиною, яка вас не знає, але ви вирішили їй написати».

Серед порад він зазначає — бути коротким, звернутися на ім’я, писати без помилок, зробити комплімент людині чи її бізнесу, одразу написати всю суть тощо.

Більше порад та деталей читайте у його пості:

Богдан Данилишин — про основні проблеми 2021-го та завдання на поточний рік

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин розповів про основні проблеми минулого року та завдання на 2022-й:

«Низький рівень інвестування призведе до зниження ефективності використання існуючих факторів виробництва та зниження економічного потенціалу країни. Вже зараз періодично виникають критичні проблеми у сфері інфраструктури та енергетики, що загрожують техногенними катастрофами. Більше того, брак інвестицій консервує технологічну відсталість вітчизняного виробництва».

Детальніше про проблеми та плани можна прочитати ось тут:

Сергій Фурса — про те, чому люди їздять працювати за кордон

Фінансовий експерт Сергій Фурса поділився своєю думкою про те, чому українці їдуть працювати в інші країни:

«Правда в тому, що справді той факт, що 600 тисяч українців поїхали працювати за кордон у 2021 році, пов’язаний з Майданом. Але зв’язок інший. Просто ці тисячі українців після Майдану отримали змогу виїхати за кордон легально працювати. Тому що після Майдану, зокрема, завдяки Майдану, ми отримали безвізовий режим. А безвіз дав можливість людям отримувати роботу насамперед у Польщі легально. От люди й поїхали.

Люди й раніше охоче працювали б у Польщі. Легально. Це дуже важливо для багатьох людей. Але не мали такої нагоди. Тепер є. І це змінило життя цих людей на краще. До речі, це змінило життя на краще і тих, хто залишився в Україні. Тому що українські роботодавці почали конкурувати із польськими. І змушені були піднімати заробітну плату».

Більше деталей читайте ось тут:

Олексій Кущ — про модель економічного розвитку

Експерт Олексій Кущ пише про те, яка модель економічного розвитку працює в Україні:

«Останні роки ми активно рухаємося шляхом спрощення економіки, я б сказав — спошлення. Як дороговказ зірки нам «запалили» Грузію.

А тепер подивимося на показник економічної складності, який розраховується двома, на мою думку, найцікавішими економістами світу — Цезарем Ідальго та Альфредом Гаусменном у їхній лабораторії економічної складності, що показує, наскільки диверсифікована за рівнем складності та товарною структурою експорту та чи інша економіка світу.

Україна знаходиться на 43-му місці з показником 0,6, а Грузія — на 65-му місці з мінімальним значенням економічної складності — 0,096 (64-е місце)».

Детальніше про те, що це означає, можна прочитати ось тут:


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: