Психологія грошей, Netflix та стоїцизм: 5 нон-фікшн книжок, які варто прочитати під час новорічних вихідних

04 Січня 2022

Початок нового року — ідеальний час для читання. Українські видавці пропонують великий вибір для читачів будь-яких смаків. Banker.ua розповідає про п’ять нон-фікшн книжок, з якими вам буде корисно ознайомитися.

Головний Telegram-канал банкірів

«Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя»

Інвестування грошей, особисті фінанси, рішення для бізнесу — усе це зазвичай вивчають як математичні дисципліни, де дані й формули точно підказують необхідні кроки. Та в реальному світі люди не ухвалюють фінансових рішень на основі електронних таблиць.

Вони приймають такі рішення за обіднім столом чи в переговорній, де докупи змішуються особиста історія, унікальний світогляд, его, самолюбство, маркетинг і всілякі випадкові стимули.

У книзі «Психологія грошей» Морґан Гаусел розповідає дев’ятнадцять коротких історій про дивні способи сприйняття грошей і навчає, як краще осягнути цю тему, одну з найважливіших у житті.

«Netflix і культура інновацій»

До Netflix щороку хоче долучитися безліч фахівців, а вже сформована команда — лояльна, щаслива та ефективна. У Netflix немає чітких правил, проте кожен виконує завдання максимально якісно.

Співзасновник і генеральний директор Netflix Рід Гастінгс та професорка бізнес-школи та письменниця Ерін Маєр проаналізували історію успіху компанії й визначили, чому бізнесів багато, але інноваційними та прогресивними серед них стають одиниці.

Секрет Netflix — у людях: вся команда працює злагоджено тільки тоді, коли кожен її учасник почувається комфортно і знає, що він — важливий елемент системи, а не абстрактна робоча одиниця. 

У цій книжці є поради, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації. Крім того, ви дізнаєтеся про залаштунки роботи в найбільшому стримінговому сервісі, який досягнув неабияких успіхів завдяки унікальній корпоративній культурі.

«Жити змістовно. Філософія радості від античних стоїків»

Професор філософії, викладач і письменник Вільям Б. Ірвін пропонує свіжий підхід до стоїцизму. Він демонструє, як давня антична філософія може поліпшити наші життя в сучасному світі. Ділячись інсайтами про особливості людської психології в поєднанні практичними техніками стоїків, автор пропонує новий шлях від хронічної невдоволеності, до спокійної й непідвладної зовнішнім чинникам життєвої втіхи.

В книзі розповідається, як позбутися занепокоєння, відпустити минуле та зосередити увагу та зусилля на речах і подіях, на які людына може реально впливати. Автор торкається тем роботи з образою, скорботою, старішанням та оманливими спокусами слави і статків, пропонуючи стати вдумливими спостерігачами життя.

«Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії»

Наш складний і багатогранний мозок формувався не для сучасної цифрової епохи зі смартфонами та планшетами. Не для середовища, де вдосталь їжі й мізерні шанси стати обідом хижака. І навіть не для світу, де відчайдушно прагнуть щастя.

Мозок розвивався в умовах, де на першому місці було виживання (який сенс робити людину щасливішою, якщо завтра її з’їсть гепард?). Він винагороджував людину дофаміном за калорійну й солодку їжу, що насичує і рятує від голоду. Але часи змінилися, а мозок лишився таким самим.

Автор пише, як мозку зі старими звичками пристосуватися до сучасних умов? Як протистояти спокусам — фастфуду, безлімітному інтернету й бажанню по 5–7 годин просиджувати в соцмережах? Як уникати стресу й тривожності, якщо на них запрограмований?

«Смертельний ворог. Людство проти мікробів-убивць»

Важлива книга для нас всіх прямо зараз. Лікар-епідеміолог Майкл Остергольм вже понад 45 років бореться з новими викликами в сфері епідеміології.

У цій книзі, написаній за допомогою автора Марка Олшейкера, Остергольм розповідає, як проходили перші дослідження ВІЛ/СНІД, SARS, гарячки Ебола та інших. А в передмові 2020 року зазначить, чому COVID-19 навряд чи вдасться найближчим часом зупинити, і це не найстрашніша новина – більш масштабні пандемії чекають попереду. Та до жахливих наслідків ще не пізно підготуватися.

Також тут є готовий прописаний план для держав, що варто зробити, аби бути підготовленими до пандемій (а COVID-19, як зазначає автор, це лиш початок хвилі можливих пандемій).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: