Інфляція, інвестиції та кредитування: огляд соцмереж експертів з 31 січня по 4 лютого

04 Лютого 2022

Українські банкіри та експерти продовжують ділитися своєю думкою у соціальних мережах. Наприклад, цього тижня вони говорили про інфляцію, добробут українців та інвестиції. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Кирило Шевченко про інфляцію

Голова НБУ Кирило Шевченко цього тижня у себе у Facebook написав про боротьбу з інфляцією. Так, за його словами, одна з ключових проблем макроекономічного порядку, до якої прикута увага всього світу, — зростання інфляції у світі, яке також відчула і Україна.

Шевченко зазначає, що Національний банк діяв вчасно і одним із перших центробанків розпочав цикл підвищення облікової ставки та відмовився від антикризових монетарних інструментів.

«Ми запобігли розкрутці інфляційної спіралі. У разі її виникнення монетарна політика має бути значно жорсткішою, що завдало б збитків економічному зростанню», — пише він.

Також голова Нацбанку додає, що ще ми зіткнулися з іншим викликом геополітичного характеру. Зокрема, нагнітання ситуації на кордонах України вплинуло на зниження вартості українських активів та сформувало девальваційний тиск на гривню.

«Однак ситуація у фінансовому секторі є некритичною насамперед через той запас міцності, якого ми досягли. Резерви, що накопичилися, дозволяють згладжувати надмірні курсові коливання за рахунок валютних інтервенцій. Ситуація на валютному ринку залишається контрольованою. Валютний ринок на сьогоднішній день має надійну макроекономічну основу та значно стійкіший до шоків, ніж це було раніше», — заявляє Шевченко.

Більше деталей у його пості.

Олег Гороховський про інвестиції

Співзасновник monobank Олег Гороховський поділився інформацією про портфель інвестицій користувачів програми mono invest:

«1 лютого — прибуток усіх інвесторів mono invest на портфелі інвестицій близько 2,4 млн. дол. становив $70 231. За підсумками вчорашньої торгової сесії поточний сумарний збиток усіх інвесторів на їхньому портфелі становить мінус $8970.

Це, мабуть, головне, що варто знати про інвестування.

P.S. Натомість дуже яскраво згоріла чверть Фейсбуку».

Віктор Скаршевський про добробут українців

Віце-президент Української спілки промисловців та підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський розповів про добробут українців та підвищення середньої зарплати в країні.

Зокрема, він зазначає, що нещодавно Держкомстат опублікував дані, що середня зарплата у 2021 році становила 14014 грн/міс, збільшившись на 20,9% порівняно з 2020 роком, а реальна з урахуванням інфляції — на 11,9%. Чи це означає, що збільшився добробут українських громадян? За словами експерта, це не означає.

«По-перше, є багато питань до розрахунку показника середньої заробітної плати та її об’єктивності (охоплює лише 30% від працездатного населення, включає мільйонні зарплати на держпідприємствах тощо). Докладніше опишу цю проблему в одному з наступних постів. По-друге, свіже січневе соціологічне опитування, проведене Центром Разумкова, показує, що для 91,3% українських громадян матеріальне становище за останній рік погіршилося чи не змінилося:

  • 52,8%, більше половини, відповіли, що погіршилося;
  • 38,5%, що не змінилося.

І лише 7,8% респондентів вважають, що їхній матеріальний стан покращився», — пише Скаршевський.

Більше подробиць у його публікації:

Богдан Данилишин про кредитування

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин пише, що ліквідність банків (розміщена на коррахунках та депозитних сертифікатах НБУ) скоротилася до рівня менше 200 млрд. гривень внаслідок вилучення Національним банком ліквідності через інтервенції з продажу іноземної валюти та збільшення залишку коштів на казначейському рахунку уряду:

Також Данилишин додає, що ліквідність обумовлює утримання відсоткових ставок на міжбанківському кредитному ринку на рівні, близькому до нижньої межі ставок за операціями НБУ (9%), та сприяє збільшенню попиту банків на кредити рефінансування. Наприклад, за минулий тиждень банкам було надано 881 млн. гривень рефінансування строком на 28 днів за ставкою 11% річних.

«Зменшенню вкладень банків у депозитні сертифікати НБУ та їх перерозподілу на користь залишків на кореспондентських рахунках сприятиме рішення Національного банку щодо підвищення на 2 і. п. нормативів формування банками обов’язкових резервів за поточними рахунками у гривні та за коштами в іноземній валюті», — зазначає він.

Детальніше читайте у його пості:


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: