Україна знову в напрузі: огляд соцмереж експертів з 12 по 16 квітня

16 Квітня 2021

Поточний тиждень видався для України напруженим і настороженим. У медіа та соцмережах з’являлися повідомлення про підготовлюваний наступ на Донбасі, що може призвести до сумних наслідків для економіки країни. Політики, економісти і банкіри намагалися дати свої прогнози по даній ситуації. Banker.ua розбирався, про що писали експерти протягом тижня.

Віталій Шапран про ситуацію між Москвою та Україною

Член Наглядової ради НБУ Віталій Шапран упевнений, що Росії зараз зовсім не до України, тому чутки про підготовлюваний наступ перебільшені. Зараз Росія переживає і так складні фінансові часи, тому розгортати ще одну дорогу військову операцію на сході України просто немає сенсу. Самі росіяни не зрозуміють і не підтримають таке рішення уряду.

“Напевно населення може зрозуміти зростання податків для подолання наслідків пандемії, але зростання податків заради “катання біля кордонів сусіда” або війни можуть і не зрозуміти, а це збільшення протестних настроїв, та й ціна 65 доларів за барель далека від “нафтової мрії” Кремля. Тобто економічні фактори вказують на те, що РФ на збільшення конфронтації в регіоні не піде», — написав Віталій Шапран.

Анатолій Амелін про подвійну політику

Співзасновник Центру економічного відновлення і член Фондової біржі України Анатолій Амелін здивувався, що ліцензію на розробку титанового родовища, яке віднесено до стратегічно важливих запасів США й ЄС, виграв російський олігарх Дмитро Фірташ. Тобто, добуваючи титан в Україні, сировина відправиться прямо в Росію і буде використовуватися для виробництва військового обладнання.

“Так, вам не почулося. Російський виробник титану для російської оборонки без санкцій спокійно брав участь в українському конкурсі, організованому українським Держгеонадра, який виграв олігарх – утікач», – написав Анатолій Амелін.

Які питання з’явилися у експерта до українських відомств, читайте в пості.

Владислав Рашкован про олігархічну систему в Україні

Заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован розповів, як функціонує олігархічна система в Україні і звідки в країні такий високий показник корупції.

“Я переконаний, що, борючись із корупцією, ми боремося з наслідками, а не із причиною. Справа в тому, що в центрі корупційної машини знаходиться олігархічна модель економіки, яка одночасно створює попит і пропозицію корупції. І це ціла Система (так, саме з великої літери)», — написав Владислав Рашкован.

Сам Рашкован певен, що корупції сприяють низькі зарплати чиновників на місцях, продажні медіа, а також українські державні банки, які видають кредити олігархам на мільярди гривень.

Детальніше про систему корупції в пості Владислава Рашкована.

Анатолій Гулей про освіту в Україні

Кабмін дозволив іноземним університетам відкривати свої філії в Україні. Для цього треба відповідати певним критеріям.

“Навчальний заклад повинен входити в один з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities і займати при цьому місце не нижче 3000», — написав співголова вищої Експертної ради при НБУ Анатолій Гулей.

Ерік Найман про акції

Фінансовий експерт Ерік Найманзробив пост, в якому розповів українцям зрозумілою і доступною мовою про інвестиції в акції. Експерт відповів на питання, що таке Growth, Core, Value, а також як заробити на інвестиціях в цінні папери.

Детальніше – у пості Еріка Наймана.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: