ico
Пт, 17 Вер
USD 26.6672 ico
EUR 31.37 ico
RUB 0.3681 ico
RU
USD 26.6672 ico
EUR 31.37 ico
RUB 0.3681 ico

Байден, держбюджет та олігархи: огляд соцмереж експертів з 31 травня по 4 червня

04 Червня 2021

Більшість експертів – державних чиновників, банкірів, фінансистів і політологів – обговорювали тему домовленостей президентів Джо Байдена і Володимира Путіна, і як це вплине на ситуацію в Україні. Що думають з цього приводу і про що ще писали фахівці, розбирався Banker.ua.

Михайло Кухар про перемогу Джо Байдена

Провідний економіст Ukraine Economic Outlook, професор макроекономіки в бізнес-школі Міжнародного інституту менеджменту Михайло Кухар вважає, що президент Байден здобув пряму перемогу , запропонувавши Путіну партнерство.

“Байден переміг…Байден і Пу скоро зустрічаються особисто, а в Україні Блінкен не зронив ні слова…Демократи тепер надовго…» — написав Кухар.

Джо Байден скасував санкції проти Північного потоку – 2 в перші ж 100 днів свого президентства.

Детальніше в пості експерта

 

Кирило Шевченко про розкриття інформації небанківськими установами

Отримавши в липні минулого року нові повноваження з регулювання ринку небанківських фінансових послуг, Національний банк почав працювати над фундаментом для формування його платоспроможності, стійкості, конкурентності в Україні. Одна з ключових принципів цього – забезпечення прозорості небанківського ринку, розкриття структур власності його учасників.

“Термін, встановлений для розкриття структур власності, вже добігає свого кінця, і сьогодні ми вперше публікуємо інформацію про структуру власності тих учасників небанківського ринку, які вже подали в Національний банк повні пакети документів. А їх надали вже 15 страховиків і 89 фінансових компаній», — написав головний банкір України.

Хто стоїть за небанківськими організаціями – в пості Кирила Шевченка.

 

Богдан Данилишин про бюджетну сферу України

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин підбив підсумки розвитку бюджетної сфери у травні поточного року.

За оперативною інформацією Держказначейства виконання місячного плану доходів Державного бюджету України в травні склало 101,8% (2,1 млрд грн до плану), у тому числі загального фонду – 102,7% (2,8 млрд грн до плану). Перевиконання планових показників за доходами в травні стало можливим завдяки надпланових надходженням від податкових органів на загальну суму 3,5 млрд грн (104,8% від плану). За січень-травень 2021 доходи Державного бюджету склали 476,1 млрд гривень, що становить 104,7% порівняно з плановими на цей період (21,3 млрд грн до плану), у тому числі по загальному фонду дБ – 421,0 млрд гривень або 104,5% (18,3 млрд гривень до плану). Основний внесок у перевиконання планових показників за 5 місяців 2021 року було забезпечено Державною податковою службою (14,1 млрд гривень або 106,3% до плану) та Державною митною службою (5,3 млрд грн або 103,8% до плану)», — написав експерт.

Детальніше в пості Богдана Данилишина.

 

Віктор Скаршевський про обурення України рішенням Байдена

Фінансовий експерт і аналітик Віктор Скаршевський описав основні скарги президента України стосовно політики президента США Джо Байдена.

“Всі у світі повинні захищати Україну, але вони якісь тендітні (ЄС, НАТО), не озброюють Україну, не відмовляються від Північного потоку-2 і навіть не визнають Росію стороною конфлікту», — написав експерт.

Зокрема, Віктор Скаршевський виділив основні тези претензій:

– ескалація конфлікту з Росією можлива в будь-який момент до кінця вересня 2021;

– Північний потік-2 нічим не відрізняється від анексії Криму;

– Україна захищає, Україна-стіна безпеки цієї філософії існування, європейської цивілізації, прав і свобод людини;

– країни Балтії точно впадуть перед російською агресією, якщо вона буде;

– ситуація в НАТО показує крихкість цієї конструкції;

– Європа перебуває у стані колапсу. ЄС без Великобританії – конструкція, яка розсипається.

Більше – у пості Віктора Скаршевського.

Сергій Фурса про закон про олігархів

Фінансовий експерт Сергій Фурса написав про те, що боротися з олігархами законом про олігархів те саме, що і боротися з бідністю, піднімаючи прожитковий мінімум.

«У чому проблема закону про олігархів? Сам він нешкідливий. І не зашкодить нікому. Але біда в тому, що він затінює собою реальну боротьбу з олігархами. Реальну системну проблему. І поставивши тут галочку, можна йти далі, заявивши, що олігархів ми перемогли. І цю новину радісно покажуть на всіх телеканалах олігархів. Не можна перемогти олігархів законом про олігархів. Як не можна перемогти коронавірус законом “про коронавірус”. Не можна перемогти бідність, піднявши в законодавчому порядку прожитковий мінімум, адже грошей від цього більше не стане», — написав Сергій Фурса.

Детальніше в пості:

 Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×