Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Реальна прибутковість депозитів не перевищить 1-2%: огляд ставок у лютому
Інфляція в Україні продовжує прискорюватися: у січні вона досягла позначки 6,5%, а потім повернулася до колишнього показника в 5%. Це означає, що гроші продовжують знецінюватися з колишньою швидкістю, тому й інвестиції в нацвалюті не можуть вважатися прибутковими. Самі експерти запевняють – реальна прибутковість від вкладів у гривні в 2021 році складе близько 1-2%.
Інфляція скорочується, а разом з нею і ставки
Згідно з даними січневого огляду монетарної та макроекономічної ситуації НБУ, інфляція в Україні залишається на колишньому рівні в 5%. “У грудні банки і далі знижували гривневі ставки для своїх клієнтів. У січні на валютному ринку попит і пропозиція були практично збалансовані. В результаті в середньому офіційний обмінний курс гривні до долара за місяць майже не змінився, а сальдо інтервенцій НБУ було близьким до нуля”, – йдеться в звіті. Виходячи з ситуації, що склалася на фінансовому ринку, експерти стверджують, що заробити на гривневих депозитах практично не вийде, а ось вклади в доларах можуть бути прибутковими в основному за рахунок зростання вартості долара по відношенню до гривні.
Депозити на 3 місяці
Короткострокові депозитні вклади на три місяці – один з найбільш затребуваних продуктів на фінансовому ринку. Тому подібну пропозицію можна знайти практично в будь-якому банку. Ставки за депозитами в лютому 2021 року зберігаються на рівні січня поточного року. Так, Райффайзен Банк Аваль пропонує вклад на 3 місяці під процентну ставку від 4% до 6% річних, залежно від обраної програми. Найвищу ставку готовий запропонувати Альфа-Банк. Тут можна вкласти кошти на три місяці від 7% до 9,5% річних з можливістю автоматичної пролонгації. Що стосується інших банків, то ставка за депозитом на 3 місяці становить:
- Ощадбанк – 6,75%, для пенсіонерів – 7%.
- monobank – 8,85%
- ПриватБанк – 7%
- Глобус Банк – 5%
- Кредобанк – 7%
- Укргазбанк – 7,7%
- Креді Агріколь Банк – 4,5%
Депозити на 6 місяців
Депозити на термін до 6 місяців залишаються популярним банківським продуктом, незважаючи на те, що ставки продовжують знижуватися. Провідні банки України пропонують вклади на термін до півроку під процентну ставку від 4% до 9% залежно від суми вкладу. Розглянемо докладніше ставки в українських банках:
- Альфа-Банк – 6%
- ПроКредит Банк – 9%
- Укргазбанк – 7,7%
- monobank – 8,05%
- Ощадбанк – 7,25%
- ПриватБанк – 7%
- Кредобанк – 7,5%
- Райффайзен банк Аваль – від 4 % до 6%
- Креді Агріколь Банк – 4,5%
Депозити на 9 місяців
Депозитні програми на 9 місяців пропонує обмежена кількість банків. Однак розмір ставок при таких вкладах дуже близький до річних депозитних програм. На сьогоднішній день вклади на 9 місяців пропонують: Укрсиббанк – від 4,2% до 4,9%, ПриватБанк – 7,5%, Укргазбанк – 7,7%, Глобус Банк – 8%.
Депозити на 12 місяців
Найпопулярнішими є вклади від 12 до 18 місяців. Банки пропонують широкий вибір депозитних програм для своїх клієнтів. Мінімальний внесок може варіюватися від 2000 до 5000 грн, а максимальний може досягати 200 тис. гривень. Порівняємо ставки в різних українських банках:
- Глобус Банк – 9%
- Укргазбанк – 7,7%
- ПроКредит Банк – 9%
- monobank – 8,85 %
- Кредобанк – 8,50%
- Ощадбанк – 7,75%
- ПриватБанк – 7,5%
- Райффайзен Банк Аваль – 6,25%
- Креді Агріколь Банк – 5%