Яким чином банки допомагають українському бізнесу під час війни. Інфографіка

17 Травня 2023

Вanker.ua продовжує серію аналітичних матеріалів на основі анкетування українських банків. Цього разу ми провели дослідження того, яким чином банки України підтримували український бізнес протягом першого року війни, і як продовжують допомагати підприємцям надалі.

Головний Telegram-канал банкірів

Дослідження було підготоване для весняного номеру журналу Banker.

Це третій проєкт, який допомагає нам краще розуміти, як функціонує банківський ринок в Україні, але перший за час повномасштабної війни, що робить його результати особливо цікавими.

Ми запропонували банкам країни відповісти на питання анкети, розробленої редакцією Banker.ua, після чого проаналізували й узагальнили отримані відповіді, виокремили певні тенденції.

В опитуванні традиційно брали участь класичні державні й комерційні банки, переважно з українським капіталом.

Нагадуємо, що результати дослідження не є статистично репрезентативними, а відбивають тільки ті дані, які зібрала редакція серед банків, що взяли участь в опитуванні. Дякуємо українським фінустановам за чесну  і детальну інформацію, а також за всіляку підтримку вітчизняного бізнесу.

Де і хто може отримати фінансування бізнесу

В опитуванні взяли участь класичні державні й комерційні банки. Переважна більшість з опитуваних мають український капітал.

Кредитування на пільгових умовах: фінпоказники, географія, цілі

Інші програми і проєкти для бізнесу

Отже, ключовою програмою підтримки бізнесу протягом року війни всі українські банки визнали державну програму «Доступні кредити 5-7-9-%». За їхніми словами, програма наразі не має конкуренції на ринку. В її рамках найбільш затребуваним напрямом є антивоєнний. Це можливість для компаній вчасно поповнити свої обігові кошти, відремонтувати техніку, покрити логістичні витрати, забезпечити робочі місця для колективу, а за потреби навіть перемістити бізнес на безпечну територію.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: