Інвестиції та кредити: про що писали експерти в період з 22 по 26 лютого

26 Лютого 2021

В Україні не вщухають дебати з приводу співпраці з МВФ, який раніше призупинив діалог з владою про отримання чергового траншу. Комісія висуває нові вимоги до реформ, а також просить відзвітувати за витрачені гроші. В цей же час уряд вишукує внутрішні ресурси для пожвавлення економіки. Про що говорили експерти цього тижня, з’ясовував Banker.ua.

Кирило Шевченко про іпотеку в Україні

Глава НБУ Кирило Шевченко впевнений, що розвиток іпотечного кредитування в країні допоможе відновити економіку. Сьогодні уряд робить все, щоб створити прийнятні умови для споживачів і банків для розвитку даного сектора.
“Наша країна може бути однією з кращих з точки зору розвитку іпотеки, адже в ментальності українців історично закладено прагнення мати своє власне житло. Держава повинна допомогти реалізувати це бажання, і для Національного банку це є абсолютним пріоритетом», – підкреслив Глава НБУ.
У минулому році ставка по іпотеці скоротилася на кілька пунктів – до 14% на вторинний ринок нерухомості і до 16% для первинного ринку.

Як розвиватиметься ринок іпотеки, детальніше у пості Кирила Шевченка.

Віктор Скаршевський про співпрацю з МВФ

МВФ озвучив п’ять ключових питань, які залишаються невирішеними і стоять на шляху розблокування подальшої співпраці Фонду з Україною. Серед них:
-збільшення тарифів за оплату електроенергії;
-скорочення дефіциту бюджету;
-обмеження втручання в роботу НАБУ і САП;
-реформа Вищої ради правосуддя;
-аудит Антикоронавірусного фонду, який повинен бути завершений до кінця березня 2021 року.
МВФ пропонував українській стороні встановити мету дефіциту державного бюджету 2022 року на рівні 3,5% ВВП. Міністерство фінансів наполягало на 4-4,5% ВВП дефіциту держбюджету. Як ми зараз можемо виконати це зобов’язання? Ми його можемо виконати тільки згідно з Бюджетним кодексом або до кінця листопада цього року, коли повинен бути прийнятий бюджет на наступний 2022 рік, або у вересні, коли уряд подає проект бюджету до Верховної Ради», – написав Віктор Скаршевський.

Детальніше про роботу України з МВФ у пості Віктора Скаршевського.

Олег Гороховський про важливі книги

Співзасновник monobank Олег Гороховський підготував список книг, які необхідно прочитати менеджерам і людям, які прагнуть до підвищеної ефективності.
“Поділився для моєї улюбленої читалки Smart Reading списком з 14 бізнес-книг, які рекомендую вам прочитати.Smart Reading – це бібліотека саммарі на кращі нон-фікшн книги. Зараз в додатку більше 700 саммарі в текстовому форматі і стільки ж в аудіо”, – написав Олег Гороховський.

Детальніше про кращі книги читайте в пості експерта.

Олена Коробкова про новий Єдиний реєстр довіреностей

Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова заявила, що Міністерство юстиції України вирішило питання доступу до Єдиного реєстру довіреностей на нормативному рівні. Наказом Мін’юсту № 622/5 від 20.02.2020 врегульовано питання доступу банків і фінансових установ до цього реєстру з можливістю отримання інформації в електронному вигляді.

“Для практичної реалізації зазначеної новації ДП “НАІС” розробило сервіс для перевірки довіреностей, а саме прикладний програмний інтерфейс (АРЄ) Єдиного реєстру довіреностей (ЕРД) для банків і фінансових установ. НАБУ супроводжувала процес розробки інтерфейсу, узгоджуючи з банками всі технічні деталі”, – написала експерт.

Про можливості ресурсу докладніше в пості Олени Коробкової.

Ерік Найман про активи

Інвестор Ерік Найман продовжує ділитися зі своїми передплатниками інформацією про вибір активів для інвестування. У своєму останньому пості він вчить оцінювати прибутковість того чи іншого інвестиційного інструменту на прикладі Tesla. На що звертати увагу інвесторам і як реально оцінити ефективність активів – в пості фахівця.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: