Електронні гаманці більш не анонімні. Що потрібно знати

7 карток, 23 Липня 2024
1
Чув, що в Україні й в ряді інших країн заборонили використання анонімних електронних гаманців. Чи так це?

Так, абсолютно вірно. З 1 січня 2021 року набула чинності постанова Національного банку України № 133, яка внесла ряд змін до правил використання електронних гаманців. Тепер неавторизовані користувачі не зможуть переводити гроші на інші рахунки або вивести їх на власний банківський рахунок.

 

2
Там ідеться про ідентифікацію. Можна детальніше про це?

Україна прийняла умови роботи, що продиктовані організацією по боротьбі з відмиванням грошей FATF. Згідно 5AML, користувачі криптовалют й цифрових фіатних валют зобов’язані проходити процедуру ідентифікації особи KYC (know your customer). Для здійснення будь-яких операцій з цифровими грошима, користувачі повинні надати інформацію про себе, місце проживання, надати скан-копію паспорта та інші дані. Отримуючи інформацію про клієнта, оператори платіжних систем можуть контролювати оборот грошей та блокувати підозрілі транзакції.

3
Як пройти ідентифікацію?

На даний момент НБУ запропонував операторам платіжних систем два варіанти збору даних. Перший варіант полягає в самостійному зборі персональних даних користувача шляхом заповнення спеціальної форми. Другий варіант-використання системи BankID.

4
Фактично банк отримує доступ до моїх персональних даних. Як упевниться, що вони не будуть передані третім особам?

Так, банк отримує доступ до персональних даних клієнта й несе повну відповідальність за збереження інформації. Найчастіше, особисті дані клієнта зберігаються на спеціальних серверах, які надійно захищені від зломів, а доступ до них має обмежене коло осіб. Незважаючи на надійний захист, зломи періодично трапляються, тому гарантувати 100%-вий захист даних не зможе жодна організація.

5
Після проходження ідентифікації я отримаю доступ до всіх можливостей гаманця?

Вірно. Після проходження ідентифікації користувачі зможуть переводити гроші між гаманцями, оплачувати товари і послуги, зберігати гроші або переводити їх в електронні скарбнички.

6
Як я можу поповнити свій гаманець?

Поповнити електронний гаманець можна декількома методами:

  • через платіжні термінали, які сьогодні доступні практично в будь-якому куточку України;
  • через банківську карту або рахунок;
  • за допомогою мобільного рахунку;
  • за допомогою криптовалюти або іноземної валюти. У такому випадку для переказу коштів знадобиться сайт-обмінник;
  • з іншого електронного гаманця.
7
Чим вигідніше користуватися: готівкою та електронними грошима?

Кожен користувач вибирає засіб платежів для себе сам. Власники електронних гаманців можуть отримувати кешбек з кожної покупки, отримувати бонусні купони, а також брати участь в акційних програмах продавців товарів і послуг.

Готівкові ж гроші більш звичний спосіб платежів, яким сьогодні користується більше половини населення України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: