ico
Чт, 23 Вер
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico
RU
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico

Електронні гаманці більш не анонімні. Що потрібно знати

7 карток, 23 Вересня 2021
1
Чув, що в Україні й в ряді інших країн заборонили використання анонімних електронних гаманців. Чи так це?

Так, абсолютно вірно. З 1 січня 2021 року набула чинності постанова Національного банку України № 133, яка внесла ряд змін до правил використання електронних гаманців. Тепер неавторизовані користувачі не зможуть переводити гроші на інші рахунки або вивести їх на власний банківський рахунок.

 

2
Там ідеться про ідентифікацію. Можна детальніше про це?

Україна прийняла умови роботи, що продиктовані організацією по боротьбі з відмиванням грошей FATF. Згідно 5AML, користувачі криптовалют й цифрових фіатних валют зобов’язані проходити процедуру ідентифікації особи KYC (know your customer). Для здійснення будь-яких операцій з цифровими грошима, користувачі повинні надати інформацію про себе, місце проживання, надати скан-копію паспорта та інші дані. Отримуючи інформацію про клієнта, оператори платіжних систем можуть контролювати оборот грошей та блокувати підозрілі транзакції.

3
Як пройти ідентифікацію?

На даний момент НБУ запропонував операторам платіжних систем два варіанти збору даних. Перший варіант полягає в самостійному зборі персональних даних користувача шляхом заповнення спеціальної форми. Другий варіант-використання системи BankID.

4
Фактично банк отримує доступ до моїх персональних даних. Як упевниться, що вони не будуть передані третім особам?

Так, банк отримує доступ до персональних даних клієнта й несе повну відповідальність за збереження інформації. Найчастіше, особисті дані клієнта зберігаються на спеціальних серверах, які надійно захищені від зломів, а доступ до них має обмежене коло осіб. Незважаючи на надійний захист, зломи періодично трапляються, тому гарантувати 100%-вий захист даних не зможе жодна організація.

5
Після проходження ідентифікації я отримаю доступ до всіх можливостей гаманця?

Вірно. Після проходження ідентифікації користувачі зможуть переводити гроші між гаманцями, оплачувати товари і послуги, зберігати гроші або переводити їх в електронні скарбнички.

6
Як я можу поповнити свій гаманець?

Поповнити електронний гаманець можна декількома методами:

  • через платіжні термінали, які сьогодні доступні практично в будь-якому куточку України;
  • через банківську карту або рахунок;
  • за допомогою мобільного рахунку;
  • за допомогою криптовалюти або іноземної валюти. У такому випадку для переказу коштів знадобиться сайт-обмінник;
  • з іншого електронного гаманця.
7
Чим вигідніше користуватися: готівкою та електронними грошима?

Кожен користувач вибирає засіб платежів для себе сам. Власники електронних гаманців можуть отримувати кешбек з кожної покупки, отримувати бонусні купони, а також брати участь в акційних програмах продавців товарів і послуг.

Готівкові ж гроші більш звичний спосіб платежів, яким сьогодні користується більше половини населення України.Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×