У Нацбанку назвали умови подальшої співпраці з МВФ

НБУ виступає за продовження переговорів між Європейським банком реконструкції та розвитку і «Ощадбанком», а в якості одного зі своїх стратегічних завдань вказує зменшення частки держави в банківській системі України.

Щоб досягти домовленостей з МВФ, українська сторона повинна вирішити низку проблемних питань стосовно фіскальної та енергетичної сфер, а також боротьби з корупцією. Про це під час зустрічі з послами G7 заявив Глава Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

Як зазначає прес-служба регулятора, під час вчорашньої зустрічі представники Нацбанку обговорили з послами Великої сімки низку питань стосовно перспектив співпраці України з МВФ, створення спеціалізованого фінансового суду, скорочення частки NPL в банківській системі, приватизації держбанків і приєднання «Ощадбанку» до ФГВФО.

Що стосується перспектив подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом, то, зазначають в НБУ, під час роботи місії МВФ в Україні сторони позначили подальші кроки, які стануть індикатором відданості нашої країни продовженню співпраці з Фондом.

«Що стосується частини програми в рамках відповідальності НБУ, то у нас немає непорозумінь з експертами Фонду», – зазначають в Нацбанку.

В НБУ нагадують, що раніше регулятор ініціював створення в Україні спеціалізованого фінансового суду, який дозволить в перспективі сформувати якісно нові підходи до регулювання портфеля NPL і забезпечить захист прав кредиторів і інвесторів.

Також НБУ виступає за продовження переговорів між Європейським банком реконструкції та розвитку і «Ощадбанком», а в якості одного зі своїх стратегічних завдань вказує зменшення частки держави в банківській системі України.

«Перша ластівка – недавній кредитний договір між Мінфіном, IFC і «Укргазбанком» з можливістю конвертації кредитних коштів в статутний капітал банку», – зазначає глава НБУ Кирило Шевченко, називаючи цей крок «потужним сигналом інвесторам».

Читайте також: Куди інвестувати гроші і чи варто брати кредити: огляд соцмереж експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Тараса Козака, який очолює інвестиційну групу «Універ», до осені Україні потрібно постаратися вирішити всі протиріччя з МВФ, інакше в серпні-вересні у країни можуть виникнути проблеми.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)