Іпотечне кредитування в Україні оживає: ставки за іпотекою в лютому

17 Лютого 2021

Глава Національного банку України Кирило Шевченко нещодавно заявив, що в 2021 році акцент розвитку ринку кредитування буде зроблений на іпотеку. “За рік іпотека зросла на 11,5%. Однак таке зростання відбувається з низької бази, адже обсяг іпотеки до ВВП України вкрай низький і склав близько 0,7%. Наша найближча мета – це збільшити частку іпотеки з поточних 0,7% до 2% ВВП до 2024 року”, – повідомив Кирило Шевченко. Як буде розвиватися ринок іпотечного кредитування і які пропозиції сьогодні є у банків, з’ясовував Banker.ua.

Вкладайте в житлову нерухомість

У поточному 2021 році швидше за все відбудеться зниження базової процентної ставки ще на кілька пунктів для того, щоб стимулювати розвиток ринку споживчих кредитів. У такій ситуації інвестиції в банківські депозитні вклади будуть практично нерентабельними, враховуючи відсоток інфляції. А ось інвестиції в житлову нерухомість, навпаки, можуть бути дуже привабливими для українців. Зокрема, про це говорить і відомий український інвестор Дмитро Карпиловський, який стверджує, що вкладення коштів у комерційну нерухомість і гривню вже не актуальні, а всім бажаючим заробляти пасивно варто звернути увагу на житлову нерухомість, як на первинному, так і на вторинному ринках.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко впевнений, що ціни на житлову нерухомість в Україні піднімуться на 15-20%, так як прибутковість гривневих депозитів постійно знижується. Щоб уникнути втрати коштів, українці будуть інвестувати в нерухомість, як в один з найприбутковіших інвестиційних інструментів в 2021 році. Банки вже готуються до майбутнього ажіотажу по іпотечному кредитуванню і пропонують кілька варіантів придбання житла в кредит.

Купівля нерухомості на первинному ринку

Купівля нерухомості на первинному ринку з подальшою орендою може стати прибутковим джерелом доходу, враховуючи, що сьогодні банки пропонують вигідні умови кредитування. Так, ПриватБанк пропонує покупку нерухомості на первинному ринку під 9,99%. Подальша вартість іпотеки розраховується за формулою UIRD*12м + 4%. Максимальна сума кредиту становить 2 млн грн, а первинний внесок становить 30%.

Credit Agricole Bank реалізує програму іпотечного кредитування первинної нерухомості під 10,57% річних за умови, що клієнт отримує заробітну плату або дохід від підприємницької діяльності на рахунок Credit Agricole Bank. Максимальна сума кредиту 150 тис доларів або 200 тис доларів для нерухомості в Києві.

ТАСКОМБАНК пропонує іпотечний кредит на термін від 12 до 120 місяців під 24% річних. Максимальна сума кредиту становить 3 млн грн. Початковий внесок – 37,5% від вартості житла.

ПроКредитБанк кредитує покупку нерухомості на первинному ринку на 24-180 місяців під 11% річних. Максимально можлива сума по іпотеці становить 1 млн грн.

Глобус Банк реалізує програму “Легка іпотека”, в рамках якої можна отримати кредит під 27,66% річних. Максимальна сума кредиту розраховується в кожному окремому випадку і залежить від можливостей клієнта.

ПРАВЕКС БАНК пропонує іпотечні кредити під 9,99% річних на перші п’ять років кредитування. Максимально допустима сума становить 4 млн грн. Термін кредитування досягає 20 років.

Кредобанк також пропонує іпотечне кредитування на суму до 4 млн грн під 14% річних за умови внесення завдатку в розмірі 40% від вартості житла. Максимальний термін кредитування 20 років.

Ощадбанк реалізує спільну програму кредитування з ЖК “ФайнаТаун”. Максимальна сума кредиту 10 млн грн під 11,99% річних. Термін кредитування варіюється від 1 року до 10 років. Власний внесок клієнта становить 30%.

Укргазбанк пропонує програму іпотечного кредитування під 14,99% річних на термін 20 років. При цьому банк пропонує суму, що не перевищує 70% від справедливої вартості нерухомості, але не більше 5 млн. грн.

Купівля житла на вторинному ринку

Придбати квартиру на вторинному ринку можна теж в кредит. Так, ПриватБанк пропонує іпотеку на придбання нерухомості на вторинному ринку під 9,99%. При цьому власний внесок клієнта повинен бути не менше 30%.

Глобус Банк пропонує кредит на купівлю житла на вторинному ринку, де розмір ставки варіюється від 0,99% до 17,9% в залежності від вартості житла і його стану.

Кредобанк пропонує кредит на покупку вторинної житлової та комерційної нерухомості. Умови для клієнта залежать безпосередньо від розміру власного внеску і терміна кредитування. Процентна ставка в перші три роки становить від 11% до 15%, а далі розраховується за формулою UIRD*3м+4,00%.

Ощадбанк пропонує купівлю квартири в кредит на вторинному ринку під процентну ставку від 8% до 13,49% річних. Термін кредиту досягає 20 років.

Укргазбанк пропонує кілька програм кредитування житла на вторинному ринку на термін від 1 року до 20 років і під ставку від 9,99% до 12,99% в залежності від терміну кредитування. При цьому максимальна сума кредиту становить не більше 70% від вартості житла і не перевищує 5 млн. грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: