ТОП-5 акцій, в які слід інвестувати в поточному році

07 Жовтня 2020

Епідемія коронавірусу негативно вплинула на фондові ринки. На початку року ринок акцій буквально обвалився, не витримавши випробування карантинними заходами і масовим закриттям кордонів. Акції провідних світових компаній впали відразу на кілька пунктів, що негативно відбилося на економіці самих організацій. Тим не менш, інвестори запевняли, що не все так погано. Тимчасове зниження вартості певних акцій дозволить новачкам на фондовому ринку придбати цінні папери за зниженими цінами. Залишилося тільки питання: в які акції потрібно інвестувати, щоб отримати прибуток. Banker.ua розбирався в тонкощах роботи “Української біржі” і вибрав топ-5 акцій, в які варто інвестувати в 2020 році*.

Про ” Українську біржу”

“Українська біржа” була заснована в 1992 році, але істотні зміни відбулися тільки в 2009 році. З цього часу на майданчику торгуються всі види цінних паперів, включаючи акції, облігації, інвестиційні сертифікати, ф’ючерси, опціони та інші.

На даний момент на майданчику представлені акції 42 компаній, як місцевого, так і зарубіжного емітентів. Українці можуть безперешкодно купувати і продавати цінні папери іноземних та українських компаній, а також торгувати деривативами на сировину.

За підсумками вересня поточного року загальний обсяг торгів на “Українській біржі” перевищив 124 млн грн, а кількість угод досягла позначки в 247 штук. Більше 60% всіх торгів припадає на торгівлю облігаціями державної позики, а 33% займають торги акціями. Найбільш непопулярним торговим інструментом є ф’ючерси.

Найбільш популярними пайовими цінними паперами на “Українській біржі” є акції компаній “Райффайзен банк Аваль”, “Центренерго”, “Дніпроазот” та інші.

Тимчасове зниження вартості певних акцій дозволить новачкам на фондовому ринку придбати цінні папери за зниженими цінами

В які акції інвестувати в 2020 році

На даний момент на “Українській біржі” торгуються акції 42 компаній, 40 з яких мають реєстрацію на території України. Тому інвесторам варто звернути увагу на такі акції.

Акції ” Альфа-банк”

Акції одного з найбільших банків України стануть непоганим вкладенням коштів для інвесторів-початківців. Цінні папери мають кратність 10 000 і торгуються на біржі з 2015 року. Номінал простої акції становить 0,1 UAH. Загальний обсяг акцій, доступних для покупки, перевищує 287,2 млрд. Ціна простої акції на даний момент не встановлена. Слідкуйте за оновленням інформації на “Українській біржі”.

Акції “Райффайзен банк Аваль”

Ще один великий український банк, чиї акції можна придбати на “Українській біржі”. Акції мають кратність 10 000 і торгуються на рівні 0,411 грн за просту акцію при продажу і 0,425 грн – при покупці. На даний момент для покупки доступні близько 65 млрд простих акцій номіналом 0,1 UAH. За останню добу було укладено 6 угод з акціями “Райффайзен банк Аваль”.

Акції “Freedom Holding Corp”

Компанія “Freedom Holding Corp” є одним з лідерів серед операторів фондового ринку України. Акції компанії торгуються на “Українській біржі” за ціною 656 грн за покупку і 725 грн за продаж. На даний момент на торги виставлено 500 млн акцій.

При покупці акцій варто звертати увагу на фінансові показники компанії, а також ознайомитися з планами розвитку організації, акціонерами, а також ретельно зважити всі ризики

Акції  “Укрнафта”

Один з найбільших нафтопереробних холдингів “Укрнафта” торгує своїми простими акціями на “Українській біржі” з 2008 року. Вартість простої акції становить 129, 5 грн (купівля) і 139,5 грн (продаж). Кратність акції становить 10 разів. На торги виставлено 55,2 млн акцій.

Акції Харківського машинобудівного заводу “Світло шахтаря”

Цінні папери одного з найбільших машинобудівних підприємств, яке випускає обладнання для гірників, торгуються на “Українській біржі” з 2009 року. Сьогодні акції доступні тільки для покупки і торгуються на рівні 0,9 UAH. До торгів допущено 335 млн простих акцій.

При покупці акцій варто звертати увагу на фінансові показники компанії, а також ознайомитися з планами розвитку організації, акціонерами, а також ретельно зважити всі ризики.

* Інформація носить інформаційний характер. Редакція не закликає вкладати гроші в цінні папери


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: