ТОП-5 валют, в які варто інвестувати в поточному році

09 Жовтня 2020

Інвестування в валюти – один з найпоширеніших способів зберегти гроші від інфляції, яка цього року в Україні переступила поріг в 2,5%. І хоча більшість експертів не вважають іноземні валюти вдалим вкладенням, все ж серед українців цей метод накопичення залишається найпоширенішим. Banker.ua розбирався, в які валюти варто інвестувати сьогодні, щоб не тільки захистити свої гроші від інфляції, а й примножити капітал.

Валютне інвестування в Україні

Традиційно для українців найпопулярнішими іноземними валютами є долар І євро. Більше половини наших співгромадян регулярно купують американські та європейські гроші, рятуючи свої гривневі заощадження від знецінення. У період епідемії коронавірусу, яка припала на початок березня, українська влада проводила валютні інтервенції, тобто штучно стримувала масовий продаж української гривні в обмін на долари або євро, щоб утримати курс національної валюти. І в якійсь мірі ці дії мали успіх. На сьогоднішній день курс долара по відношенню до гривні становить 28,32 грн/USD, а курс євро наблизився до позначки в 34 грн/EUR.

Однак не тільки ці валюти здатні захистити активи від інфляції. Наприклад, Марк Цукерберг, творець Facebook і стейблкоїна Libra, говорить про те, що інвестує відразу в кілька валют, серед яких австралійський долар, японська єна, китайський юань. У ці ж валюти пропонують інвестувати й інші міжнародні експерти.

Отже, в які валюти варто інвестувати в 2020 році?

Американський долар

Незважаючи на те, що цей рік став для американського долара не найкращим, інвестиції в зелені купюри не знижуються. Відразу після додаткової емісії долара в кількості 3 трлн експерти запевняли, що американські гроші перестали бути твердою валютою і, швидше за все, знеціняться. У якийсь момент так і було. Однак практика показує, що долар швидко відновлюється навіть після серйозного падіння. Тому інвестувати в нього можна, не побоюючись втратити свої гроші. На сьогоднішній день курс долара продовжує зростати, незважаючи на нестабільну обстановку в Америці в передвиборний період.

Однак експерти рекомендують не вкладати всі свої заощадження виключно в долари, а інвестувати і в інші активи.

Євро

Незважаючи на коронакризис і плачевну ситуацію з поширенням епідемії в країнах єврозони, євро як і раніше утримує стабільні позиції. Більш того, він почав зміцнюватися по відношенню до долара на тлі турбулентної ситуації в Америці. Після заяви президента Трампа про захворювання коронавірусом, євро почав стрімко зростати. Сьогодні євро вважається однією з найстабільніших валют, яка підкріплена економіками країн Євросоюзу.

А зовсім недавно президент ЄБЦ Крістін Лагард повідомила, що банк збирається створювати і цифровий євро, щоб задовольнити попит жителів Європи на цифрові платежі.

Австралійський долар

Австралійський долар став один з найпопулярніших інвестиційних активів, в який вкладають гроші не тільки українці, а й жителі інших країн. На тлі падіння цін на долар, нафту і акції в лютому-березні поточного року, австралійський долар залишається практично незмінним і навіть додав у ціні. Сьогодні ця валюта входить до складу інвестиційних кошиків багатьох іноземних хедж-фондів та інвестиційних компаній. Інвестування в австралійський долар вибирають не тільки роздрібні інвестори, а й великі інституційні інвестори.

Японська єна

Економіка Японії залишається однією з найстійкіших у світі. Незважаючи на кризу, фінансове становище країни практично не змінилося. Правильна державна політика, розвинена промисловість і низький рівень корупції забезпечують стабільність і високу вартість національної валюти. Саме з цих причин багато інвесторів готові вкладати гроші в японську єну, яка сьогодні торгується на рівні 2,67 грн/JPY.

Однак експерти рекомендують не вкладати всі свої заощадження виключно в долари, а інвестувати і в інші активи

Китайський юань

Китай сьогодні веде посилену боротьбу з Америкою за першість на товарному ринку. США вже ввели ряд санкцій проти уряду Китаю, звинувачуючи його в навмисному приховуванні інформації про коронавірус, а також у глобальній змові. Тим не менш, Китай продовжує впевнено підкорювати світові ринки, поставляючи на них абсолютно все: від голок і ниток до складних роботизованих систем, автомобілів і продуктів харчування.

Китайський юань зберігає свої позиції і є ефективним платіжним інструментом. Сьогодні юань торгується по відношенню до гривні на рівні 4,17 грн / СHY.

І хоча більшість експертів не вважають іноземні валюти вдалим вкладенням, все ж серед українців цей метод накопичення залишається найпоширенішим

Незважаючи на те, що інвестування в валюти може здатися простим і вигідним, експерти рекомендують диференціювати активи і вкладати в різні інструменти, які включають іноземні валюти, облігації, нерухомість та інші.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: