Є кордони чи нема? Вигідні умови міжнародних переказів від українських банків

07 Серпня 2024

Міжнародні перекази відіграють важливу роль у сучасному глобалізованому світі, де люди все частіше працюють і проживають за межами своєї батьківщини. Незалежно від причин переказу коштів, чи то підтримка родини, чи оплата навчання або бізнес-транзакції, важливо знайти вигідний та надійний спосіб переказу грошей. Banker.ua розбирався, які умови міжнародних переказів є в українських банках, аби українці могли вигідно та оперативно надсилати кошти.

Головний Telegram-канал банкірів

Скільки грошей переказують українці

У 2023 році платіжні системи активно використовувалися як для переказів коштів у межах України, так і для отримання грошових переказів із-за кордону. Діяльність на території України у 2023 році здійснювали 35 платіжних систем “переказу коштів”.

В Україну за 2023 рік із використанням платіжних систем “переказу коштів” (створених як резидентами, так і нерезидентами) було переказано $2,6 млрд в еквіваленті. Це на 17% менше, ніж за довоєнний 2021 рік. Середня сума одного такого транскордонного переказу в Україну становила $255.

Через платіжні системи “переказу коштів” найбільші обсяги коштів в Україну торік надходили зі США (18%), Ізраїлю (17%), Італії (15%), Німеччини (9%) та Ірландії (5%).

Лідерами за сумою переказів в Україну були такі платіжні системи “переказу коштів”:

  • Western Union (платіжна організація – резидент США) – 43,2% усіх переказів;
  • MoneyGram (платіжна організація – резидент США) – 21,7% усіх переказів;
  • PrivatMoney (платіжна організація – АТ КБ “ПриватБанк”) – 17,9% усіх переказів.

В НБУ зауважують, що платіжні системи “переказу коштів” стали важливим каналом виплати гуманітарної допомоги українцям від низки міжнародних організацій.

Традиційно через платіжні системи “переказу коштів” у попередні довоєнні роки надходила приблизно чверть від обсягу всіх приватних грошових переказів в Україну. Усього у 2023 році в Україну з усього світу було перераховано близько $11,6 млрд в еквіваленті, включаючи перекази через офіційні канали: банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення та неофіційні – шляхом передавання грошей із рук в руки.

Водночас у січні-травні 2024 року приватні грошові перекази в Україну становили 4,37 млрд доларів. Це на $376 млн менше переказів, ніж торік.

Зокрема, у 2024 році обсяг грошових переказів в Україну за місяцями виглядав наступним чином:

  • січень – $890 млн;
  • лютий – $868 млн;
  • березень – $876 млн;
  • квітень – $865 млн;
  • травень – $875 млн.

Протягом січня-травня 2024 року як оплата праці з-за кордону надійшло $2,71 млрд, що на 17,9% менше від аналогічного періоду 2023 року. Приватні трансферти в Україну за 5 місяців 2024 року склали $1,67 млрд, що на 14,6% більше від аналогічного періоду минулого року.

Що пропонують українські банки

ТАСКОМБАНК здійснює грошові перекази по Україні та за її межі. Банк пропонує здійснення грошових переказів через системи Western Union, MoneyGram, Ria та Welsend.

Для того, щоб отримати валюту з-за кордону, потрібно завітати до відділення ТАСКОМБАНКу з паспортом та ІПН, далі обрати систему переказів, вказати ПІБ, країну отримання, валюту, суму переказу та отримати кошти.

Перекази можна здійснювати у доларах США та євро, канадських доларах, польських злотих, єнах, юанях Женьміньбі, швейцарських франках та фунтах стерлінгів. Без відкриття рахунку в один операційний (робочий) день ліміт на отримання грошових переказів в іноземній валюті, що надійшли з-за кордону, не має перевищувати в еквіваленті 30 000 грн.

Акордбанк надає можливість фізичним особам скористатися найпопулярнішими системами грошових переказів без відкриття поточного рахунку в понад 200 країн світу та 2500 пунктів обслуговування клієнтів в усіх містах України. Банк пропонує здійснення грошових переказів по системам Ria, INTELEXPRESS, Welsend, R360, MY TRANSFER. Перекази можна здійснювати у доларах США та євро. Сума переказує складає від 0.01 до 5 000 доларів або євро.

Перекази коштів відбуваються як по території України, так і з-за кордону. Для переказів коштів не потрібно відкривати поточний рахунок. Крім цього, переказ доступний для виплати після отримання контрольного номеру переказу.

Системи використовують найновіші технології обробки та захисту інформації, які відповідають всім вимогам, а для здійснення переказу необхідно мати при собі лише паспорт або документ, що його замінює.

Клієнти ПУМБ можуть без комісії отримати міжнародні перекази з-за кордону у мобільному додатку ПУМБ Online. Для переказів банк пропонує такі платіжні системи: Ria, MoneyGram, Western Union, TransferGo, Payoneer, IntelExpress, PrivatMoney та перекази SWIFT. Перекази здійснюється в доларах США або євро, польских злотих та фунтах стерлінгів.

Наприклад, платіжна система Ria пропонує швидкі та надійні перекази по всьому світу, а саме понад 507 000 пунктів обслуговування у 160 країнах.

Крім цього, банк пропонує валютні перекази між найближчими родичами: послуга дозволяє клієнтам банку здійснювати миттєві валютні перекази з власної картки на картку найближчого родича, який також є клієнтом ПУМБ.

ПриватБанк надає всі варіанти переказів в Україну в режимі онлайн. Надсилати гроші в Україну можливо за допомогою партнерів і технологій банку, зокрема на картку з миттєвим зарахуванням. Перекази з-за кордону на картки ПриватБанку можна надсилати в гривнях, доларах США, євро та польських злотих. Банк співпрацює з такими системами миттєвих переказів: Western Union, Ria, MoneyGram, IntelExpress, Meest, Welsend, PrivatMoney.

Наприклад, Moneygram має понад 350 000 точок обслуговування в більше ніж 200 країнах світу. За допомогою цього сервісу ви можете отримати грошовий переказ із США та європейських країн.Переказ може бути створено онлайн на сайті або через додаток.

Через мобільний додаток Privat24 в інші країни можна відправити від 1 EUR/USD до 4500 EUR/5000 USD. Комісія складе 1,5%. У відділенні ПриватБанку можна відправити від 1 EUR/USD до 8000 EUR/10 000 USD.

Також для клієнтів банку доступні онлайн-перекази TransferGo, TransferWise, P2P. Ще одна опція – платежі SWIFT, які ідеально підходять для грошових переказів родичам і друзям, а також для виплат від юридичних осіб.

Клієнти monobank можуть надсилати та отримувати міжнародні перекази в іноземній валюті до різних країн світу за допомогою систем термінових грошових переказів. Окрім традиційних варіантів типу MoneyGram, Western Union, Ria, SEPA, Payoneer, SWIFT, банк дає можливість зробити P2P-переказ. Під час P2P-переказу валюту виплати переказу вибирає відправник. Це може бути як гривня, так і долар або євро. За одну операцію можна перевести до 30 000 гривень в еквіваленті (вимога НБУ), але не менше 1 дол./євро/грн.

Також існують обмеження на кількість операцій: 5 на тиждень, 10 на місяць. Перекази P2P проводяться миттєво, якщо картка одержувача підтримує цей тип операції. Якщо картка не підтримує миттєві операції, можна зробити переказ, який стане доступний одержувачу протягом 3-х днів. Інтерфейс повідомить про це перед надсиланням платежу.

Отримати та переказати гроші в будь-яку країну світу та по Україні надійно і легко можна також в ОТП Банку. Фінустанова співпрацює з міжнародними системами Western Union і MoneyGram. Грошові перекази відбуваються за кілька хвилин. Крім цього, у банку пропонують надійність міжнародного класу для цієї послуги. Перекази здійснюється в доларах США або євро. Сума переказує складає від 0.01 до 7000 євро або 10 000 доларів.

Отримання коштів відбувається в касі відділення банку. Для отримання необхідно пред’явити паспорт і повідомити деталі переказу (ПІБ відправника, суму, номер, країну відправлення). Варто зауважити, що одержувач не платить жодних комісій.

При цьому відправлення коштів відбувається через касу банку у відділенні. Для відправки необхідно мати при собі паспорт. Переказ коштів здійснюється за рахунок відправника.

Для міжнародних переказів також підійде Райффайзен Банк. Перекази здійснюється в доларах США або євро. Сума переказує складає від 0.01 і понад 1000 євро або доларів залежно від країни.

Банк пропонує здійснення грошових переказів через системи MoneyGram, Meest, Western Union. Банк є одним з найбільших агентів компанії Western Union в Україні. У відділеннях Raiffeisen Bank та їхніх партнерів можна відправляти та отримувати гроші з/до будь-якої країни світу.

Серед переваги системи Western Union можна виділити простоту, адже відправнику та отримувачу не потрібні рахунки в банку (за винятком випадків, передбачених законодавством). Крім цього, перекази здійснюються за лічені хвилини та можуть бути відправлені чи отримані в будь-якому з пунктів Western Union по всьому світу. А високий рівень безпеки переказів Western Union гарантує виплату коштів лише вказаній особі.

UKRSIBBANK пропонує здійснювати перекази з системою SWIFT в іноземній валюті у будь-яку країну світу на користь фізичних та юридичних осіб. Щодня через SWIFT проходить безліч транзакцій, таких як, грошові перекази, міжбанківські платежі, цінні папери, дорожні чеки. Здійснення переказу за системою SWIFT відбувається з використанням поточного (або карткового в пакетах All Inclusive) рахунку за поточними неторговельними операціями. Крім цього, через SWIFT є можливість відправляти та отримувати кошти більше ніж в 100 різних валютах світу. Для цього достатньо мати лише рахунок у євро.

Перекази можна здійснювати у доларах США, євро, фунтах стерлінгів, швейцарських франках. Переказ, сума якого не перевищує еквівалент 15 000 грн в один операційний день, може здійснюватись з поточного рахунку відправника (за системою SWIFT) без надання підтверджуючих документів. Переказ більшої суми відправляється виключно з поточного рахунку відправника на підставі документів, що підтверджують наявність підстав для здійснення переказу за межі України.

Розмір комісії на здійснення грошових переказів за межі України складає згідно з тарифами поточного або карткового рахунку. Запит в банк-кореспондент про виконання платежу, уточнення реквізитів або запит на анулювання платежу коштує 50 доларів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: