Максимум на півроку: в якому банку вигідніше відкривати депозит (липень-2022)

22 Липня 2022

Після того, як на початку червня Нацбанк підвищив облікову ставку до 25% річних, українські банки мали би підвищити ставки за депозитами, на що багато хто очікував. Але цього не сталося. Наразі тільки один банк із досліджуваних трохи збільшив відсотки за своїми вкладами. Це може свідчити про те, що банки в Україні не мають проблем із залученням коштів та функціонують достатньо стабільно.

Banker.ua пропонує ознайомитися з ситуацію щодо депозитних ставок станом на кінець липня.

Головний Telegram-канал банкірів

Для огляду ми традиційно взяли депозити строком до 6 місяців, оскільки зараз саме короткострокові вклади користуються більшою популярністю, та на суму до 100 тис. гривень. Наразі в Україні 21 банк дозволяє відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах – на один менше, ніж у червні. Середня ставка по ринку за вказаними депозитами складає 10,37% річних. Розглянемо докладніше, які саме умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами у гривні.

Умови за депозитами строком до 6 місяців в банках України

ТАСКОМБАНК пропонує свій вигідний депозит «Строковий». Ставка терміном від 1 до 6 місяців незмінно становить 10,5-12,5% річних. Такий відсоток нараховується за умови виплати наприкінці строку вкладу. При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн, є можливість поповнення у першій половині терміну (мінімум на 200 грн, але не більше початкової суми), але без права дострокового зняття та розірвання.

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 3-6 місяців зі збільшеною дохідністю у липні. Ставка становить: на 3 місяці – 9,5% (щомісяця) чи 10% (наприкінці терміну); на 6 місяців ставки трохи зросли – 6,5% щомісяця (5% у червні) та 7% наприкінці терміну (5,5% у червні). Мінімальна сума вкладу – від 500 грн.  При цьому немає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

В Укргазбанку можна оформити депозит строковий із продовженням на термін від 1 до 24 місяців. Мінімальний внесок складає від 1000 грн, але є можливість поповнення. Ставка у гривні традиційно становитиме 11-13% із виплатою наприкінці терміну.

Ще один вигідний варіант вкладу– «ЕКО-депозит». Умови аналогічні, проте мінімальний термін вкладу – від трьох місяців. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну (11-13%), так і щомісяця (11,2-12,7%).

ПРАВЕКС БАНК пропонує депозит «ПРАВЕКС Класика». Мінімальна сума вкладу становить 250 грн, при цьому кошти можна покласти на строк від 1 місяця у національній валюті. Відсотки виплачуються наприкінці терміну дії депозиту та становлять від 3,5% (на 30 днів) до 5,5% річних (на 180 днів). 

В Ощадбанку можна відкрити «Мій депозит» строком на 3 та 6 місяців під 4,5-5,5% річних у гривні. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або капіталізуються за бажанням клієнта. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Є можливість поповнення, автопролонгації, а от дострокового повернення депозиту не передбачено.

ОТП Банк має кілька цікавих варіантів – термінові вклади «Абсолютна перевага» та «Преміальний».

«Абсолютна перевага» можна відкрити на 90-95 днів без поповнення, часткового зняття коштів та автоматичної пролонгації. Проте ставка складає 9% річних. При цьому депозит слід відкривати у відділенні банку. Мінімальна сума – 2000 грн.

«Преміальний» вклад має розширені умови: термін складає 3,6 або 12 місяців; з можливістю автоматичної пролонгації на строк від 3-х місяців. Відкриття депозиту можливе через інтернет-банкінг ОТР Smart. Мінімальна сума вкладу складає 100 000 грн. Ставка при цьому 6–6,25% річних у гривні із виплатою відсотків щомісяця.

Ukrainian money

Пропозиція від ПриватБанку – депозит «Стандарт».  Наприклад, при вкладі на 3-5 місяців відсоткова ставка становить 4,5% річних без дострокового розірвання договору. Відсотки виплачуються щомісяця. Є право поповнення вкладу.

IdeaBank пропонує депозит «Дохідний». Відкрити вклад можна на терміни 1, 3, 6 місяців та більше.  Немає можливості зняття та поповнення рахунку, при цьому відсотки виплачуються лише наприкінці строку. Відсоткова ставка при сумі вкладу від 1000 до 100 000 грн складає 7,5% – строком на 1 місяць, 9,5% – на 3 місяці, 9% – на 6 місяців.

Банк Креді Агріколь також пропонує «Строковий» депозит строком на 3 та 6 місяців (є довші строки) зі ставкою 5-5,5% річних.  Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу становить 5000 гривень. Можливість поповнення відсутня, але є автопролонгація депозиту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: