Незалежно від віку: як банкіру сформувати економічний образ мислення у дитини

14 Грудня 2021

Фінансова грамотність дітей стала практично трендом останніх років. Усі відповідальні сучасні батьки прагнуть виховувати молоде покоління так, щоби з дитинства сформувати правильне ставлення до грошей та виробити в дитини грамотний підхід до управління своїми заощадженнями. Цього разу Голова Правління АТ «АБ «РАДАБАНК»  Андрій Грігель поділився з Banker.ua своїми принципами фінансового виховання власних доньок.

Головний Telegram-канал банкірів

Андрій Грігель, Голова Правління АТ «АБ «РАДАБАНК»

Мої донечки — Єва та Злата, яким зараз 10 та 7 років відповідно, мають власні гроші. Вони можуть витрачати їх за своїм бажанням, проте завжди радяться з батьками, якщо хочуть щось купити.

І зазвичай це не солодощі з магазину, а інвентар та іграшки, які вони використовують у своїх хобі — малюванні, танцях або написанні казок. Великі покупки на кшталт мобільних телефонів вони також фінансують із власних заощаджень, наша задача тільки підібрати для них модель.

Незважаючи на те, що їхні фінансові потреби та побажання наразі невибагливі, ми як батьки вважаємо за потрібне на регулярній основі видавати дівчатам кишенькові гроші, причому це не залежить від успішності у школі або покарань за негарну поведінку. А от незвичайні приємні вчинки з їхнього боку ми заохочуємо. Так, наприклад, ми з’ясували, що Злата має перспективу стати гарним масажистом, коли вона почала цим заробляти на нас гроші.

В силу обставин мене виховували в парадигмі, що говорити про гроші не дуже пристойно і, взагалі, це справа дорослих. Лише в університеті я сам почав виховувати власний економічний образ мислення, тому зараз чітко розумію, що знайомство з грошима та навчання фінансовій грамотності повинно починатися з дитинства.

Саме тому РАДАБАНК бере участь у заходах, які заохочують школярів і студентів підвищувати свою фінансову обізнаність. Партнерство з освітнім проєктом «Scholarship в Україні», з Університетом митної справи та фінансів, участь у Тижні кар’єри від Дніпровського Державного аграрно-економічного університету та у сімейному фестивалі «Місто професій» — все це сприяє вихованню принципово нового покоління. А також є запорукою подальшої успішності дитини та дозволяє не зробити багато помилок, які траплялись із моїми однолітками за часів переходу української економіки з планової до ринкової.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: