П’ять банків отримали 795 млн грн «короткого» рефінансу: скільки заборгували фінустанови

документы и графики

6 січня рефінансування на суму 460 млн гривень отримали три банківські установи.

У п’ятницю НБУ видав п’яти банкам рефінансування на загальну суму 795 млн гривень: заборгованість з рефінансу станом на 14 січня скоротилася до 91, 1 млрд грн, інформує Banker.ua.

14 січня 5 українських банків отримали в рамках кількісного тендеру терміном до 28 днів рефінанс на загальну суму 795 млн гривень. «Коротке» рефінансування було надане фінустановам під 10,0% річних.

За даними Нацбанку, станом на кінець минулого тижня заборгованість з рефінансу становила 91,1 млрд грн. Двома тижнями раніше показник був зафіксований на позначці 95,15 млрд гривень, за підсумками перших трьох кварталів минулого року заборгованість досягала 90,8 млрд гривень, а на початок 2021-го банки були винні 61,85 млрд грн.

Варто зазначити, що протягом двох років – з 2020 до 2021 року – регулятор видав банківським установам кредитів рефінансування терміном на 3-5 років на суму близько 90 млрд грн. 48, 5 млрд гривень було надано банкам у 2020-му та 43, 31 млрд – у 2021 році.

Залучений від НБУ рефінанс використовується банками як збільшення прибутковості і кредитування, і з метою хеджування ризиків.

Головний Telegram-канал банкірів

З кінця минулого року регулятор зупинив проведення операцій із довгострокового рефінансування: до згортання антикризових заходів НБУ розпочав з метою посилення ефекту від підвищення ставки та дій, спрямованих на стримування інфляції.

Останні тендери щодо довгострокового рефінансу було проведено у вересні минулого року, терміновість щотижневих рефінанс-операцій з початку IV кварталу регулятор скоротив до 30 днів.

За словами голови ради Нацбанку Богдана Данилишина, довгостроковий рефінанс строком до 5 років, який надавалися фінустановам з травня 2020-го до вересня минулого року, переважно спрямовувався банками на купівлю ОВДП. Йдеться про суму близько 80 млрд грн. Таким чином банки заробляли на безризикових фінінструментах, не нарощуючи при цьому кредитування.

процентная ставка

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що українські банки витратили на купівлю облігацій внутрішньої держпозики 65-70% коштів, виділених регулятором в рамках рефінансування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)