Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ралі на нафтовому ринку поновлюється: що з цінами на Brent і WTI у четвер
США наростили експорт нафти та нафтопродуктів до рекордного рівня за останні 30 років.
Вранці 25 серпня ціни на нафту пішли вгору: вартість Brent перевищила $101 за барель, WTI торгується вище $95, повідомляє Banker.ua.
Вранці у четвер вартість північноморської нафтової суміші досягла $101,72, тоді як техаська WTI подорожчала до $95,28. Обидві марки від початку торгів зросли на 0,41-0,49%.
За даними Bloomberg, експорт нафти та нафтопродуктів зі Сполучених Штатів досяг рекордного рівня за останні 30 років. Зокрема, повідомляє агентство, минулого тижня з портів США на закордонні ринки відвантажувалося понад 11 млн барелів нафти і дизпалива на добу, що стало найбільшим показником за період з лютого 1991 року.
Експорт сирої нафти перевищує 4 млн б/д другий тиждень поспіль, тоді як для дизпалива показник зріс на 20%.
Нафтове ралі поновилося на тлі заяви міністра енергетики Саудівської Аравії щодо можливого скорочення видобутку ОПЕК+ з метою стабілізації ринку.
За словами принца Абдулазіза бін Салмана, якого цитує агентство Bloomberg, «крайня» волатильність і нестача ліквідності свідчать про відрив ф’ючерсного ринку, що триває, від фундаментальних показників. Це, за словами міністра, спричинило падіння вартості WTI 22 серпня майже на 5%.
Підтримку нафти надала і статистика Міненерго США, яка показала падіння тижневих запасів сировини у країні. Згідно з даними відомства, комерційні запаси в Сполучених Штатах з 15 по 19 серпня скоротилися на 3,3 млн барелів при прогнозі зниження на 0,9 млн барелів.
Крім того, міністерство відрапортувало про зниження запасів дистилятів та бензину, а також про зменшення видобутку на 100 000 б/д – до 12 млн б/д.
Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними МЕА, світові поставки нафти досягли постпандемічного максимуму.
Коментарі (0)