У травні регулятивний капітал банків зріс до максимуму з 2015 року – НБУ

Ліквідність банківської системи збільшилася до 215 млрд гривень.

Минулого місяця регулятивний капітал банків зріс на 2 млрд гривень, що стало максимумом з 2015 року. Про це в експертному дайджесті на Facebook пише глава Ради НБУ Богдан Данилишин, передає Banker.ua.

Згідно з даними, наведеними Богданом Данилишиним, в травні сукупний показник регулятивного капіталу українських банків оновив максимум з 2015 року, збільшившись майже на 2 млрд гривень.

За словами експерта, активізація кредитної активності банків минулого місяця призвела до зниження адекватності регулятивного капіталу до 22,64% і основного – до 16,76%. При цьому показники більш ніж в 2 рази перевищують мінімально необхідні нормативні значення – 10% і 7% відповідно.

Ліквідність банківської системи на початок поточного місяця збільшилася до 215 млрд гривень, зазначає Данилишин, вказуючи в якості факторів зростання викуп регулятором валюти на міжбанківському ринку і надання рефінансу 14 банкам на суму 9,1 млрд гривень.

Також, за даними голови Ради НБУ, в травні було зафіксовано зростання гривневого портфеля корпоративних кредитів банків: показник збільшився на 2,7% (+11,8 млрд гривень). При цьому скорочення корпоративних кредитів у валюті минулого місяця склало 4,3% (-16,0 млрд гривень в еквіваленті). Сукупний портфель кредитів в реальний сектор практично не змінився.

Що ж стосується кредитування домашніх господарств, то зростання гривневих позик за підсумками минулого місяця склав 3,2% (+5,8 млрд), тоді як скорочення валютних кредитів зафіксовано на рівні 2,5% (-0,7 млрд).

Зростання корпоративного кредитного портфеля було забезпечене позиками в рамках програми «5-7-9%», яких в травні банки надали на 8 млрд гривень.

Також Богдан Данилишин пише про зростання обсягу депозитів: вклади, залучені на рахунки резидентів, минулого місяця зросли на 0,4%.

При цьому в травні збільшилися тільки залишки на гривневих депозитних рахунках корпоративних клієнтів (+14,2 млрд гривень).

«Гривневі депозити населення скоротилися на 4,4 млрд гривень», – зазначає експерт.

Читайте також: Дитина вчиться за кордоном. Як можна відправити їй гроші?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови Ради НБУ, з метою згладжування функціонування валютного ринку Нацбанк вперше за останні 2 місяці застосовував валютні інтервенції відповідно до Стратегії валютних інтервенцій, викупивши з ринку протягом минулого тижня $375 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)