Вперше з липня: регулятор відмовився від проведення інтервенцій на міжбанку

З 12 по 16 жовтня Нацбанк продав на міжбанку для стабілізації гривні $1 млн, що практично в 9 разів менше, ніж в період з 5 по 9 жовтня.

Вперше з липня НБУ відмовився виходити з інтервенціями на міжбанківський валютний ринок. Ще раніше відмову від інтервенцій було зафіксовано восени 2018 року, передає Banker.ua.

З 19 по 23 жовтня регулятор відмовився від проведення інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. Раніше подібні прецеденти мали місце в період з 13 по 17 липня 2020 року і у вересні 2018-го.

При цьому тижнем раніше, з 12 по 16 жовтня, Нацбанк продав на міжбанку для стабілізації гривні $1 млн, що практично в 9 разів менше, ніж в період з 5 по 9 жовтня, коли сума продажу становила $8,7 млн.

Варто також зазначити, що інтервенції з купівлі валюти не здійснюються регулятором вже 5 тижнів поспіль.

В цілому ж з початку поточного року НБУ купив за єдиним курсом $4 030,9 млн, а продав – $2 579,5 млн. Використовуючи функціонал Matching, регулятор з січня по жовтень купив $478,5 млн, тоді як продав – $734, 5 млн.

При цьому минулого місяця, на тлі активізації імпортерів і компаній, які купували валюту для погашення зовнішніх боргів, попит на валюту перевищував пропозицію.

Читайте також: “Українська економіка активно відновлюється після епідемії коронавірусу», – економіст Сергій Фурса

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, поспілкувавшись з кредитними менеджерами 24 українських банків, фахівці Нацбанку з’ясували, що в III кварталі ключовим ризиком для фінустанов став валютний – про його зростання заявили близько 40% учасників Опитування про умови банківського кредитування. У той же час, побоювання навколо кредитного ризику висловила лише третина респондентів. Процентний ризик і ризик ліквідності знизилися.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)