Нові правила реклами кредитів і депозитів затверджені, але поки не працюють: що кажуть у НБУ

Клієнти банків отримуватимуть правдиву інформацію про процентні ставки і штрафи з реклами, а також зможуть розрахувати витрати за користування кредитом на сайті фінустанови.

НБУ затвердив нові вимоги до розкриття банками інформації про кредити і депозити в рекламі, але зміни набудуть чинності не 2 червня, як планувалося спочатку, а 1 вересня, передає Banker.ua.

Як повідомляють в Нацбанку, через складність дотримання низки норм в умовах карантину, введення нових вимог щодо змісту реклами кредитів і депозитів, а також до розкриття інформації про послуги на сайтах фінустанов, переноситься на вересень 2020 року.

Таким чином, у банків є ще 3 додаткових місяці на адаптацію та підготовку до роботи в нових умовах.

Які ж зміни настають після закінчення даного терміну?

По-перше, в рекламі фінансових послуг повинні вказуватися базові умови отримання кредиту (реальна річна процентна ставка, максимальна сума кредиту і його термін) або розміщення депозиту (процентна ставка, термін вкладу, валюта та мінімальна сума).

По-друге, реклама фінпослуг не повинна ускладнювати візуальне сприйняття інформації.

По-третє, достовірну та актуальну інформацію про послуги, їхню повну вартість, а також про умови отримання кредиту і ризики має бути розкрито на сайтах банків.

Всі, хто бажає взяти кредит, повинні отримати інформацію про повну річну процентну ставку, загальні витрати, періодичність виплати тіла кредиту, відсотків і комісій. Також повинні бути зазначені дані про штрафи та пені за прострочку платежів.

Клієнти-вкладники повинні отримати інформацію про процентну річну ставку, термін вкладу, платежі за додаткові та супутні послуги, умови дострокового зняття депозиту тощо.

По-четверте, сайти всіх банків мають бути оснащені калькуляторами для розрахунку витрат за користування кредитом або доходів від розміщення вкладів.

Контролювати дотримання цих вимог (постанова Правління Нацбанку від 14 травня 2020 №62) буде профільний підрозділ НБУ – Управління захисту прав споживачів фінпослуг.

Читайте також: Все ще дорого: огляд споживчих кредитів у гривні (травень 2020)

Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше НБУ опублікував перший щоквартальний звіт, що включає статистику за обсягами оборотів коштів і видачі готівки банками. Як наголошується в звіті, в I кварталі поточного року обсяг надходжень готівки до кас банків становив 531 700 000 000 гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)