Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Обов’язкові резерви банків зростуть на 17 млрд грн через нові нормативи
Лише норматив ОР за депозитами населення зі строком погашення від 93 календарних днів не зміниться й за коштами в національній валюті становитиме 0%, а в іноземній — 10%.
Національний банк України з 11 травня прирівняв нормативи формування банками обов’язкових резервів (ОР) за депозитами фізичних осіб строком до трьох місяців до нормативів ОР за коштами фізичних осіб на поточних рахунках. Про це вперше НБУ заявив ще 16 березня, але тільки 24 березня ухвалив відповідне рішення № 115-рш, яке набуде чинності 10 травня, передає Banker.ua.
Норматив ОР за строковими коштами і депозитами фізичних осіб із початковим строком погашення до 92 календарних днів (включно) за коштами у національній валюті становитиме 20%, а за коштами в іноземній валюті — 30%.
Лише норматив ОР за депозитами населення зі строком погашення від 93 календарних днів не зміниться й за коштами в національній валюті становитиме 0%, а в іноземній — 10%.
За аналогією до вимог щодо коштів фізичних осіб на поточних рахунках механізм покриття бенчмарк-ОВДП не розповсюджуватиметься на ту частину ОР, сформовану за депозитами фізичних осіб строком до трьох місяців, що відповідає 10% від обсягу резервної бази.
НБУ підвищив норматив, щоб змусити банки підвищити ставки за строковими депозитами населення у гривні.
За оцінками Національного банку, загальний обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні будуть сформувати, збільшиться орієнтовно на 17 млрд грн.
Нагадаємо, що в січні-березні 2023 року НБУ підвищив нормативи ОР за засобами на вимогу та засобами на поточних рахунках фізичних осіб на 20 в.п., а юридичних осіб – на 10 в.п.
Читайте також: Banker.ua випустив весняний номер журналу Banker
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Національний банк України ухвалив перші рішення щодо підтвердження відповідності структури власності чотирьох страховиків вимогам щодо прозорості.
Коментарі (0)