Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Резиденти Дія.City сплатили до бюджету менше 13% від усіх ІТ-податків: хто став найбільшими платниками
Великий сервісний ІТ-бізнес не поспішає входити до «Дія.City» основними юрособами. Компанії SoftServe та EPAM поки що тестують систему.
Найбільшими платниками податків серед резидентів спецрежиму для IT-бізнесу «Дія.City» є Plarium, Netcracker, Megogo та monobank. При цьому великий сервісний бізнес – основа українського ІТ – не поспішає входити до «Дія.City», передає Banker.ua з посиланням на матеріали Forbes Україна.
Точні суми податків у межах окремих підприємств не розкриваються. Проте лідери за сплаченими коштами – це продуктові компанії. У той час як SoftServe чи EPAM із тисячами співробітників в Україні – не в топі з податків.
Юристи кажуть, що кількість працівників – не показник. Потрібно також враховувати продуктову або сервісну компанію. Окрім зарплатних відрахувань до бюджету є ще й корпоративні – їхні обсяги залежать від маржинальності бізнесу.
Також великий аутсорс, як правило, не заходив до «Дія.City» основними юрособами. Наприклад, SoftServe тестував умови через ТОВ “Софтсерв Технології”, EPAM – на ТОВ “Епам Діджітал”.
Загалом за підсумками 2022 року резиденти «Дія.City» сплатили до держбюджету 4,1 млрд. Це 12,7% від усіх IT-податків, які за минулий рік досягли 32,2 млрд грн. Таким чином, понад 87% коштів надходять від компаній, що залишаються на традиційній системі оподаткування.
Резиденти податкового спецрежиму, кількість яких становить 451 компанія, платять за працівників 5% ПДФО, 22% ЄСВ від мінімальної зарплати та 1,5% військового збору. Для фахівця із зарплатою $2000 на місяць різниця відчутна – 6243 грн податків проти 30 500 грн у загальному оподаткуванні. Ще один бонус “Дія.City” – 9% податку на виведення капітал замість 18% податку на прибуток.
Раніше Данило Гетьманцев заявив, що лише близько третини резидентів податкового спецрежиму «Дія.City» (146 компаній) перейшли на податок на виведений капітал. Інші залишилися на податок на прибуток.
Читайте також: П’ять перешкод для випуску CBDC. Переклад статті FT
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що резиденти Дія.City сплатили за рік 4 млрд грн податків.
Коментарі (0)