Резиденти Дія.City сплатили до бюджету менше 13% від усіх ІТ-податків: хто став найбільшими платниками

Великий сервісний ІТ-бізнес не поспішає входити до «Дія.City» основними юрособами. Компанії SoftServe та EPAM поки що тестують систему.

Найбільшими платниками податків серед резидентів спецрежиму для IT-бізнесу «Дія.City» є Plarium, Netcracker, Megogo та monobank. При цьому великий сервісний бізнес – основа українського ІТ – не поспішає входити до «Дія.City», передає Banker.ua з посиланням на матеріали Forbes Україна.

Головний Telegram-канал банкірів

Точні суми податків у межах окремих підприємств не розкриваються. Проте лідери за сплаченими коштами – це продуктові компанії. У той час як SoftServe чи EPAM із тисячами співробітників в Україні – не в топі з податків.

Юристи кажуть, що кількість працівників – не показник. Потрібно також враховувати продуктову або сервісну компанію. Окрім зарплатних відрахувань до бюджету є ще й корпоративні – їхні обсяги залежать від маржинальності бізнесу.

Також великий аутсорс, як правило, не заходив до «Дія.City» основними юрособами. Наприклад, SoftServe тестував умови через ТОВ “Софтсерв Технології”, EPAM – на ТОВ “Епам Діджітал”.

Загалом за підсумками 2022 року резиденти «Дія.City» сплатили до держбюджету 4,1 млрд. Це 12,7% від усіх IT-податків, які за минулий рік досягли 32,2 млрд грн. Таким чином, понад 87% коштів надходять від компаній, що залишаються на традиційній системі оподаткування.

Резиденти податкового спецрежиму, кількість яких становить 451 компанія, платять за працівників 5% ПДФО, 22% ЄСВ від мінімальної зарплати та 1,5% військового збору. Для фахівця із зарплатою $2000 на місяць різниця відчутна – 6243 грн податків проти 30 500 грн у загальному оподаткуванні. Ще один бонус “Дія.City” – 9% податку на виведення капітал замість 18% податку на прибуток.

Раніше Данило Гетьманцев заявив, що лише близько третини резидентів податкового спецрежиму «Дія.City» (146 компаній) перейшли на податок на виведений капітал. Інші залишилися на податок на прибуток.

графики и деньги

Читайте також: П’ять перешкод для випуску CBDC. Переклад статті FT

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що резиденти Дія.City сплатили за рік 4 млрд грн податків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)