Ринок іпотечного кредитування обвалився, а ставки зросли, – опитування НБУ

У березні лише 2 банки видавали іпотеки на житло – загалом 36 кредитів на 39 млн грн. Банки видають гроші виключно на купівлю житла вторинного ринку.

У березні 2023 року українські банки видали 36 іпотечних кредитів на загальну суму 38,8 млн грн, передає Banker.ua з посиланням на дані НБУ за підсумками щомісячного опитування банків.

Головний Telegram-канал банкірів

Таким чином, у березні фінустанови оформили рекордно низьку кількість іпотек за сім місяців, з серпня 2022 року, коли кількість виданих кредитів лише зростала та досягла піку в грудні – понад 400 договорів. Після цього показник почав падати.

Середньозважена ефективна ставка за іпотеками у першому місяці весни становила 14%, тоді як у лютому було 8,3%. Ставка в березні стала максимальною за останні п’ять місяців, з жовтня 2022-го.

Про видачу нової іпотеки в березні повідомили лише 2 банки, які оформляли кредити на житло виключно на вторинному ринку нерухомості. Примітно, що за півроку українці уклали лише чотири договори на фінансування купівлі житла первинного ринку.

Найбільше іпотек за місяць було видано в Київській області – 14 договорів на загальну суму 16,1 млн грн, або 41% від загального обсягу.

Нагадаємо, після запуску програми “єОселя” в жовтні минулого року пільгові кредити на житло під 3% отримали близько 950 українських сімей на загальну суму понад 1,2 млрд грн. Однак на початку 2023-го програму було фактично зупинено через брак фінансування. А 1 травня Кабмін затвердив необхідні рішення щодо залучення коштів на “єОселю”.

ипотечное кредитование

Читайте також: Крізь випробування: якими стали банки за час війни. Частина 1

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за результатами квітня місяця, валютний депозитний портфель загалом у банківській системі зменшився на 1,1% до $9,4 млрд. За даними НБУ,  українці винесли з банків $100 млн, у гривневому еквіваленті – 3,8 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)