Ринок нафти відреагував на нову НП в Мексиканській затоці: що з цінами

Попит на «чорне золото» може вже не повернутися на докризові рівні, попереджають в компанії BP.

Деякі здобувачі нафти в Мексиканській затоці припинили роботи через шторм «Саллі», що може спричините тимчасове зниження поставок з регіону. Ринок уже відреагував на те, що відбувається: ціни на «чорне золото» пішли вгору, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці в понеділок листопадові ф’ючерси на Brent піднялися до $39,95 (+ 0,3%), в той час як вартість жовтневих ф’ючерсів на WTI виросла на 0,62% і досягла $37,56 за барель.

Крім перспективи зниження поставок, зростанню цін на «чорне золото» сприяють повідомлення про новий етап тестування вакцини від COVID-19 компанією AstraZeneca.

До того ж, цього тижня відбудеться запланована раніше зустріч учасників ОПЕК+, під час якої буде оприлюднено інформацію про виконання країнами домовленостей щодо скорочення видобутку нафти.

Варто зазначити, що, на думку стратегів компанії BP, попит на «чорне золото» може вже ніколи не повернутися на докризові рівні. Згідно з найбільш оптимістичним сценарієм, озвученим аналітиками BP, через те, що світовий енергетичний сектор відмовляється від використання нафти, попит на паливо в наступні 20 років буде «не більше ніж рівним».

Також стало відомо, що про наміри відновити видобуток заговорила лівійська сторона. Як повідомляють ЗМІ, «знову відкрити» енергетичний сектор Лівії раніше заявив головнокомандувач ЛНА Халіфа Хафтар.

Читайте також: “Фінансовий ринок України відновиться вже наступного року”, – Андрій Нікітін

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що традиційні «материкові» нафтосховища сьогодні близькі до повного заповнення, що змушує трейдерів активніше фрахтувати танкери, які використовуються в якості плавучих резервуарів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)