Ринок нафти відреагував на свіжу доповідь ОПЕК+: дані торгів

Вихід інвесторів з «ризику» може спровокувати зміцнення долара і серйозно натиснути на ціни на нафту, прогнозують експерти Bloomberg.

Ціни на нафту еталонних марок рухаються різноспрямовано перед засіданням ОПЕК+, наміченим на четвер, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці 15 вересня листопадові ф’ючерси на Brent подешевшали до $39,58 за барель (-0,08%), в той час як вартість жовтневих ф’ючерсів на WTI виросла на 0,03%, досягнувши $37,27.

Підтримку нафтовим котируванням в ці дні забезпечує зростання американських фондових ринків, а ось тиск на ціни спричиняють прогнози щодо подальших рішень ОПЕК+стосовно скорочення видобутку.

Згідно з даними, вказаними в свіжій доповіді ОПЕК, попит на нафту в світі за підсумками 2020 року впаде на 9,5 млн б/д, що на 0,4 млн барелів гірше, ніж вказувалося в минулому прогнозі. При цьому Альянс підвищив очікування, пов’язані з видобутком «чорного золота» в США цього року, до 11,25 млн б/д (+0,18 млн б/д). Також у бік підвищення – до 2,7 млн ​​б/д – було переглянуто прогноз на поточний рік з видобутку в країнах за межами організації.

Варто також зазначити, що, згідно з прогнозом аналітиків Bloomberg, відхід інвесторів з «ризику» може спровокувати зміцнення долара і серйозно натиснути на ціни на нафту. До того ж, додають експерти, нові спалахи Covid-19 можуть викликати черговий обвал світового попиту на енергоносії, що серйозно вдарить по нафтовим котируванням.

Читайте також: Міжнародні платежі в Україні: як це працює

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку стратегів компанії BP, попит на «чорне золото» може вже ніколи не повернутися на докризові рівні. Згідно з найбільш оптимістичним сценарієм, озвученим аналітиками BP, через те, що світовий енергетичний сектор йде від використання нафти, попит на паливо в наступні 20 років буде «не більше ніж рівним».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)