Ринок небанківських фінустанов швидко скорочується через збитки

Майже 84% компаній із ліцензіями не здійснюють діяльність. Їх поступово виводитимуть з ринку.

В Україні стрімко скорочується кількість небанківських фінансових установ. Причиною є те, що багато хто з них не впорався з операційними викликами війни, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку. Серед інших тенденцій ринку – скорочення кількості фінпослуг, велика кількість «сплячих» компаній та збитковість.

Так, за 6 місяців поточного року кількість фінкомпаній скоротилася на 63 – до 887 об’єктів, ломбардів – на 64, до 195, а лізингових компаній – на 27, до 108.

Головний Telegram-канал банкірів

В Національному банку зауважили, що ринок при цьому є достатньо концентрованим.

«Найбільші 20 компаній становлять понад 80% ринку небанківських фінансових послуг. Такі компанії навіть під час війни продовжують надавати послуги, вони більш стійкі до непередбачуваних ситуацій і мають добре організовані виробничі процеси», – повідомили в регуляторі.

Проте майже 84% компаній із ліцензіями не здійснюють діяльність. Їх поступово виводитимуть з ринку.

Також велика кількість учасників не дотримуються обов’язкових фінансових нормативів – станом на 1 липня таких було 44 фінустанови. Загальний розмір необхідної докапіталізації становить близько 660 млн гривень.

Також на ринку помітне різке скорочення обсягів фінансових послуг та відсутність гарантій від початку війни. Так, скоротилися обсяги нових кредитів, послуг факторингу та фінансового лізингу.

Щодо ринку ломбардів, то в 2 кварталі 2022 року він скоротився ще більше та став збитковим. В Нацбанку вважають, що ринок має шанси відновитися після виведення з нього неактивних учасників та стабілізації економічної ситуації.

гривна

Читайте також: Ощадбанк надасть компанії «Епіцентр К» кредит у розмірі 50 млн доларів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що зростання облікової ставки Нацбанку в червні до 25% дозволило українським банкам більше заробляти. Йдеться про вкладення вільних коштів у депозитні сертифікати НБУ, відсотки за якими зросли до 23% річних. Завдяки цьому протягом липня фінустанови заробили 3,3 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)