Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ринок платіжних послуг України «осучаснять»: законопроект вже в Раді
Ухвалення законопроекту №4364 дозволить адаптувати законодавство України стосовно регулювання платіжного ринку до європейського, зазначають в НБУ.
В Україні змінюють застарілі підходи до регулювання платіжного ринку. Законопроект «про відкритий банкінг», покликаний осучаснити регулювання ринку, зареєстровано у Верховній Раді під номером 4364, передає Banker.ua.
Як повідомляється на сайті НБУ, нові принципи регулювання платіжного ринку України припускають існування 9 платіжних послуг (7 фінансових і 2 нефінансових) і визначення кола їхніх постачальників.
Відповідно до нового підходу до регулювання, планується ввести вимоги до авторизації постачальників платіжних послуг, а небанківським фінустановам дозволити здійснювати платіжні операції без необхідності участі в платіжних системах.
Також автори нового законопроекту хочуть дозволити випуск електронних грошей і платіжних карт не тільки банкам, але й іншим постачальникам платіжних послуг (при отриманні відповідної ліцензії).
В рамках поновлення підходів до регулювання платіжного ринку будуть визначатися повноваження НБУ для створення регуляторної платформи для тестування послуг і технологій на платіжному ринку. Також дана ініціатива надасть підґрунтя для введення «відкритого банкінгу» в українській платіжній інфраструктурі.
Серед ключових змін згадуються і такі пункти, як підвищення прозорості умов надання платіжних послуг, посилення вимог до безпеки платіжних операцій і захисту прав користувачів.
Також в рамках ініціативи небанківським постачальникам платіжних послуг планується надати можливість відкриття та ведення платіжних рахунків.
За словами заступника голови Нацбанку Олексія Шабана, новий закон забезпечить подальший розвиток платіжних сервісів і послуг в Україні та сприятиме зростанню здорової конкуренції на ринку.
Читайте також: “Карантин позитивно вплинув на експорт українських товарів” – Віталій Шапран
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними НБУ, станом на 31 жовтня український банківський сектор об’єднував 74 банки і 2079 учасників ринку небанківських фінпослуг.
Коментарі (0)