Ринок золота не витримав рекордного зростання долара: що з цінами

Протягом першого півріччя 2020-го золоті котирування злетіли на 35%, але спекулянти втратили інтерес до металу, і вражаюче цінове ралі залишилося у минулому.

Долар, курс якого в понеділок наблизився до п’ятимісячного максимуму, продовжує тиснути на котирування дорогоцінних металів: вранці 29 березня ціни на золото і срібло поповзли вниз, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, квітневий ф’ючерс на золото в понеділок подешевшав до $1728,8 (-0,2%), тоді як за унцію срібла 29 березня дають $24,915: травневий ф’ючерс на метал просів на 0,79%.

Як повідомляють учасники ринку, попит на фізичне золото в усьому світі продовжує зростати, але для посилення позицій «жовтого металу» і відновлення цінового ралі необхідний потужний макроекономічний каталізатор.

Згідно з прогнозами експертів, очікуване зростання інфляції в Сполучених Штатах має послабити зворотну кореляцію між котируваннями золота і прибутковістю 10-річних облігацій США – так актив поверне колишню популярність і стане більш затребуваним серед інвесторів.

Варто зазначити, що за неповні 3 місяці 2021-го запаси металу в «золотих» ETF впали майже на 9%. На думку аналітиків, сталося це як через перехід спекулянтів на криптовалютний і фондовий ринки, так і через недостатню активність центробанків в частині поповнення золотих резервів. Плюс, додають експерти, в поточному році очікується зростання видобутку «жовтого металу» майже на 9%.

Зазначимо також, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 551.8469 гривень, грам срібла оцінюється в 22.4830 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 1 047.2761 грн/грам, а паладію – 2 373.7325 грн/грам.

Читайте також: Олександр Холод (ШвидкоГроші): «Олюднення» клієнтських сервісів вимагає вдосконалення»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в DailyFX вважають, що долар буде й надалі перешкоджати зростанню цін на золото, тоді як в ActivTrades не виключають, що ралі на ринку дорогоцінних металів може поновитися в разі значного коригування на ринку акцій.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)