Ринок золота пережив чергове потрясіння: дані торгів

Зростання курсу американської валюти стало «зустрічним вітром» для дорогоцінних металів, вважають в National Australia Bank.

Золото продовжує втрачати свою привабливість: на перспективи «найнадійнішого активу» впливає як долар, що дорожчає, так і новини про роботу Палати представників над новим пакетом заходів для підтримки економіки США, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, в п’ятницю грудневий ф’ючерс на золото подешевшав на $3,45 (-0,18%): вартість унції металу опустилася до $1873,25. При цьому ціна грудневого ф’ючерсу на срібло 25 вересня піднялася на 0,05% і досягла $23,207.

За словами Лахлана Шо з National Australia Bank, зростання курсу американської валюти стало «зустрічним вітром» для дорогоцінних металів. В останні дні індекс долара піднімався протягом чотирьох днів поспіль, і підсумком тижня може стати зростання показника більш ніж на 1,5%.

Аналітики Julius Baer, ​​в свою чергу, не вважають долар ключовим двигуном зростання котирувань дорогоцінних металів. На їхню думку, прогноз по золоту буде визначатися переважно попитом на захисні активи.

Карстен Менкен з Julius Baer вважає, що те, що відбувається на ринку, пояснюється черговим відходом послідовників тренду і технічних трейдерів. У той же час, зазначає він, незважаючи на погіршення ринкових настроїв, говорити про кардинальну зміну фундаментальних чинників навряд чи доводиться.

Варто також зазначити, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 687.6301 гривень, грам срібла оцінюється в 20.2415 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 756.7353 грн/грам, а паладію – 2 020.3463 грн/грам.

Читайте також: “Фінансовий ринок України відновиться вже наступного року”, – Андрій Нікітін

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Хоуі Лі з OCBC Bank, в короткостроковій перспективі золото залишатиметься під сильним тиском на тлі відмови учасників ринку від ризику. У той же час, в довгостроковій перспективі, в умовах пандемії COVID-19 і пов’язаного з нею негативу, метал має всі шанси зберегти привабливість для інвесторів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)