Ринок золота відновлюється після затяжного падіння: дані торгів

Ціни на золото зростають після зниження напередодні, але експерти вважають, що це ненадовго.

Вранці в середу квітневий ф’ючерс на золото подорожчав до $1730,7 (+0,32%), тоді як вартість травневого ф’ючерсу на срібло опустилася до $25,203 за унцію (-0,1%), передає Banker.ua.

На думку стратегів Societe Generale, в 2021 році ціноутворення на ринку золота буде докорінно відрізнятися від торішнього, яке супроводжувалося припливом капіталу в «золоті» ETF-фонди. До того ж, зазначають аналітики, ціни на «жовтий метал» падатимуть по мірі поширення вакцин і відновлення світової економіки плюс вплив на котирування буде надавати прибутковість 10-річних держоблігацій США.

Прогноз Societe Generale передбачає падіння вартості дорогоцінного металу в IV кварталі поточного року до $1675 за унцію. Також аналітики припускають зниження ціни золота до кінця 2021-го до $1525 – ймовірність такого сценарію оцінюється експертами в 28%.

Сьогодні підтримку ринку надає складна епідеміологічна обстановка в усьому світі і в країнах ЄС зокрема, тоді як зниженню золотих котирувань сприяє м’яка грошово-кредитна політика ФРС США.

Експерти трейдингової платформи Altavest вважають, що тенденція до зниження вартості «жовтого металу» збережеться протягом декількох місяців.

При цьому в Wolfpack Capital очікують на зростання золотих котирувань в довгостроковій перспективі: підтримку ринку, зазначають аналітики, надасть схвалення Конгресом США нового пакету стимулюючих заходів обсягом $3 трлн.

Зазначимо також, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 545.8582 гривень, грам срібла оцінюється в 22.5373 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 1 057.9716 грн/грам, а паладію – 2 362.7703 грн/грам.

Читайте також: «Україна була, є і буде досить технологічною у фінтеху», – Ганна Тігіпко, засновниця izibank

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітиків ринку, золото закріпилося на рівні вище $1720 за унцію, але для подальшого подорожчання «жовтому металу» потрібен «сильний фактор зростання».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)