Рішення, ухвалені НБУ у перший день війни, виявилися надзвичайно важливими – експерт

business meeting

Пакет рішень, ухвалених Нацбанком з початку вторгнення РФ, був напрацьований заздалегідь, припускає економіст.

Завдяки обмеженням, запровадженим Нацбанком у перший день війни, банківська система України залишається стабільною та стійкою. Про це у коментарі Фокусу заявив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, повідомляє Banker.ua.

За словами економіста, «фінансові» рішення НБУ, ухвалені в перший день війни, виявилися для української банківської системи надзвичайно важливими.

Коментуючи рівень готовності регулятора до нинішнього розвитку подій, аналітик зазначає, що повний пакет необхідних рішень, ймовірно, був напрацьований фахівцями Нацбанку заздалегідь.

Асоційований експерт CASE Україна Євген Дубогриз, у свою чергу, називає поточні дії влади «позитивним прикладом антикризового менеджменту» і зазначає, що для країни було вкрай важливо отримати підтримку від МВФ, ЄБРР, СБ та інших партнерів, яка забезпечила надходження коштів для фінансування соціальних потреб та армії.

Крім того, важливим кроком експерт назвав програму «Є-підтримка» та скасування перевірок для бізнесу.

Головний Telegram-канал банкірів

Аналітики, опитані Фокусом, вважають, що ресурсів, які дозволяють розраховуватися за позиками, Україна має сьогодні достатньо, і реструктуризації держборгу країна не потребує.

Що ж до курсу, то, нагадує Максим Цимбал із банку «Південний», курс долара в Україні, зафіксований на рівні 29,2549-29,5474, не змінюється, а курс євро визначається, виходячи з офіційного курсу долара, помноженого на крос- курс станом на 10.00.

На міжбанку котирування від офіційного курсу не відрізняються.

«Нацбанк щодня виступає маркетмейкером, підтримуючи двостороннє котирування за доларом-гривнею та євро-гривнею. Банки можуть купувати під критичний імпорт та під пластикові картки та продавати «з позиції» або за дорученням клієнта», – зазначив у коментарі Цимбал.

банк

Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 21 по 25 березня Національний Банк України викупив у резерви «символічні» $3,5 млн і €4,5 млн, тоді як обсяги продажу з 21 по 25 березня досягли $356,15 млн та €246,23 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)