Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Рівень доларизації вкладів зріс до 41%: в НБУ назвали причину
У ІІI кварталі гривневі вклади громадян збільшилися всього на 1,2% (+ 27,1% р/р), зазначають в Нацбанку.
На тлі ослаблення гривні доларизація банківських вкладів українців до кінця вересня склала 41%: протягом ІІІ кварталу показник виріс на 0,3 п.п., передає Banker.ua з посиланням на дані НБУ.
Як зазначають в Нацбанку, рівень доларизації депозитів в Україні з липня по вересень виріс на 0,3 процентних пункту. Причина – ослаблення нацвалюти.
Так, до кінця вересня поточного року приріст депозитів населення помітно сповільнився: у ІІI кварталі гривневі вклади громадян збільшилися всього на 1,2% (+ 27,1% р/р). Це, нагадує регулятор, нижче, ніж з квітня по червень (+ 10,9% кв/кв).
У той же час, валютні депозити з липня по вересень виросли на 1,3% в порівнянні з ІІ кварталом (+ 5,3% р/р).
Частка валютних коштів за фіксованим на початок кварталу курсом впала на 2.0 п.п.
Що ж стосується рівня доларизації кредитів фізособам, то протягом кварталу показник знизився до 3,1% (-0,3%). У випадку ж з суб’єктами господарювання рівень зріс до 48,3% (+1 п.п.).
Також, за даними НБУ, після падіння в II кварталі на 5,0% портфель чистих гривневих кредитів населенню з липня по вересень виріс на 3,9% (у річному вимірі темпи зростання знизилися до 8,8% р/р).
Читайте також: Автокредитування в Україні: ставки та акції в листопаді
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, в III кварталі, на тлі зниження кредитних ставок, попит на кредити з боку бізнесу і населення почав відновлюватися. Головним викликом для прибуткової діяльності фінустанов й надалі будуть втрати від погіршення якості кредитного портфеля.
Коментарі (0)