Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Прямі ризики іноземних банків в Україні: у МВФ озвучили оцінку
Прямі ризики іноземних банківських установ в Україні оцінюються як відносно невеликі.
Міжнародний валютний фонд оцінює прямі ризики іноземних банків в Україні у $11 млрд, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
Згідно з свіжим звітом Міжнародного валютного фонду про глобальну фінансову стабільність, станом на III квартал 2021 року вимоги закордонних банків до резидентів України становили $11 млрд. Таким чином, зазначається в GFSR-Report, прямі ризики іноземних фінустанов в Україні оцінюються як «відносно невеликі».
Водночас, додають експерти МВФ, стосовно РФ, яка розв’язала війну та веде бойові дії на території незалежної України, ці ризики становлять $120 млрд (60% у валюті). Переважна більшість цих ризиків, уточнює Фонд, належала до банківських установ єврозони.
Як зазначають у МВФ, для низки країн, через те, що окремі банки значно залучені до російської банківської системи, такі ризики були економічно значущими.
У той же час, внутрішньогрупові кредити в даному випадку оцінюються як «невеликі» через те, що банки працюють як дочірні компанії і фінансують себе на місцевому рівні.
Варто зазначити, що днями відомий російський банкір, засновник «Тінькофф банку» Олег Тіньков виступив проти війни, розв’язаної агресором щодо України, різко висловившись проти тих, хто підтримав і продовжує підтримувати вторгнення.
Як зазначається в публікації ВВС, банкір, який проживає в Лондоні, – один із небагатьох представників бізнес-еліти РФ, який пішов проти курсу російської влади.
Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що топові фінустанови світу рвуть свої відносини з країною-агресором і відмовляються вести бізнес у РФ.
Коментарі (0)