20% різниця між офіційним і «чорним» курсом: експерт розставив усі крапки над «і»

гривна, доллар

Що станеться, якщо відпустити гривню у вільне плавання зараз.

Якби не фіксація курсу Нацбанком, то тиск на гривню був би більшим, і курс долара в Україні піднявся б набагато вище. Про це в ефірі «Україна 24» заявив інвестбанкір Сергій Фурса, передає Banker.ua.

За словами експерта, 20% різниця між офіційним і чорним курсом долара в Україні – природний процес, що стримує гіперінфляцію, неконтрольовану девальвацію та економічну кризу.

«Імпорт бензину або харчових продуктів за курсом на рівні 35 грн/$ навряд чи сподобався б українцям», – додає Сергій Фурса.

Динаміка чорного ринку, за словами інвестбанкіра, залежить навіть від військових дій. Нацбанк сьогодні продає мільярди доларів із резервів, і поки у нього буде можливість утримувати фіксований курс, регулятор це робитиме.

У разі виснаження резервів, додає аналітик, НБУ буде змушений відійти від фіксованого курсу.

«Це форс-мажор. Якщо такої ситуації не станеться, то курс долара триматиме «замороженим» й надалі», – зазначив Сергій Фурса.

Головний Telegram-канал банкірів

У свою чергу, директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Золотько в коментарі UBR.ua заявила, що повернення до плаваючого курсу можливе лише після відновлення експорту, що на даний момент практично неможливо через блокування агресором морських портів.

Якщо ж відпустити гривню у вільне плавання прямо зараз, додає банкір, це неминуче призведе до послаблення гривні.

«Без нормалізації експорту повністю вільне курсоутворення та зняття імпортних обмежень прирікає нас на неминуче зростання котирувань. Причому в такому разі поняття «вільного ринку» також буде досить умовним», – прогнозують у Юнекс Банку.

доллар

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами експерта Максима Орищака, попит на долари та євро з боку населення наприкінці червня-початку липня зростатиме, а разом із ним і вартість іноземних валют.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)