росія шантажує членів FATF напередодні пленарного засідання — Мінфін

Financial Action Task Force – FATF

Міністерство фінансів України висловлює занепокоєння у зв’язку з повідомленнями про спроби росії шантажувати країни-члени Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей напередодні пленарного засідання FATF у Парижі, яке відбудеться 19-23 червня, передає Banker з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

У відомстві наголошують, що росія намагається чинити політичний тиск на своїх комерційних партнерів, щоб уникнути потрапляння до чорного списку. Зокрема росія вимагає виступити проти будь-яких заявок України або рішень FATF щодо її включення до чорного або сірого списків.

“росія вдається до залякування партнерів, і це викликає занепокоєння, але в той же час не є несподіванкою. Зіткнувшись з переконливими доказами недотримання стандартів FATF, росія вдалася до шантажу та політичного тиску. Це ще один приклад грубого порушення росією зобов’язань щодо міжнародного співробітництва та взаємної поваги, за якими члени FATF впроваджують та підтримують стандарти групи”, – заявив Міністр фінансів Сергій Марченко.

доллар

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (15-19 травня)

Після рішення FATF призупинити членство росії в лютому, ризики, які вона створює для глобальної фінансової безпеки, тільки зросли, включаючи посилення злочинної кібер-діяльності, військової та фінансової співпраці з державами, що перебувають під санкціями ООН, розгортання терористичних організацій в Україні та Африці, активізацію зусиль з обходу санкцій та дії, що загрожують світові ядерною катастрофою.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аграрії залучили 33,4 млрд грн кредитів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)