В ЄС вирішили долю саміту Східного партнерства: заява

Лідери ЄС визначили п’ять довгострокових цілей, які планується затвердити на фізичному саміті Східного партнерства.

Лідери Євросоюзу визначилися з датами проведення повноцінного саміту Східного партнерства і назвали пріоритети, які повинні бути затверджені під час майбутньої зустрічі, передає Banker.ua з посиланням на ЄП.

Президент Євроради Шарль Мішель анонсував проведення повноцінного саміту Східного партнерства у березні наступного року.

Європейський політик назвав Східне партнерство «пріоритетом зовнішньої політики ЄС» і констатував «розквіт» співпраці Євросоюзу з країнами, що становлять партнерство, за останні 10 років.

За словами Шарля Мішеля, лідери ЄС визначили п’ять довгострокових цілей, які планується затвердити на фізичному саміті в березні 2021 року.

Більш докладно про ці пріоритети розповіла президент ЄК, Урсула фон дер Ляйен.

Перша тема, яку буде розглянуто під час саміту, стосується партнерства, сфокусованого на економіці. Йдеться про створення робочих місць і перспектив для молоді, а також налагодження контактів між країнами.

Друга тема охоплює зміцнення державних інститутів, дотримання верховенства права, гендерної рівності та в цілому прав людини.

Третя тема звучить як «партнерство, яке об’єднує». Даний пріоритет включає прийняття цифрової трансформації і модернізацію відповідної інфраструктури.

Четверта тема зачіпає кліматичні зміни і передбачає відповідне реагування на них.

В рамках п’ятого пріоритету Єврокомісія продовжить інформувати громадян країн Східного партнерства про відчутні результати, які приносить співробітництво з ЄС.

Читайте також: Не можу зняти гроші через фінмоніторинг. Тепер так буде завжди?

Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк написав в Twitter про те, що замість повноцінної «живої» зустрічі, яку було заплановано на 18 червня, Євросоюз нібито готує спеціальну відеоконференцію без прийняття традиційної декларації саміту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)