Саудівська Аравія випустила облігації на 5 мільярдів доларів

У вівторок Саудівська Аравія продала свої перші єврооблігації року, оскільки напруженість на Близькому Сході ослабла через вбивство США високопоставленого іранського генерала, повідомляє Banker з посиланням на Bloomberg.

Королівство випустило 5 мільярдів доларів позики, скориставшись низькими витратами на позики у всьому світі. Держава намагається заповнити частину зростаючого дефіциту бюджету, продавши протягом року близько 32 мільярдів доларів в місцевій валюті і міжнародних боргових зобов’язань.

Країна випустила транш на $ 1,25 млрд. На 85 базисних пунктів за казначейськими зобов’язаннями США і прибутковістю 2,54%. 12-літня пропозиція на суму 1 млрд. дол. США була оцінена з розкидом 110 базисних пунктів і прибутковістю 2,88 відсотка, тоді як 35-річний транш в розмірі 2,75 млрд. дол. США приніс 3,84 відсотка.

Активи з фіксованим доходом в Саудівській Аравії були більш стійкими, ніж в інших країнах Близького Сходу. Облігації суверенного долара Саудівської Аравії в 2020 році зросли на 0,8 відсотка, що є найкращим результатом серед членів Ради співробітництва країн Затоки.

«Будучи повністю обізнаними про серйозний характер геополітичних ризиків останнім часом, інституційні інвестори, ймовірно, будуть демонструвати високий попит на цю угоду», – заявив у вівторок перед главою банку в Абу-Дабі Чаван Бхогаіта, глава стратегії First Abu Dhabi Bank, що базується в Еміратах . Citigroup Inc., Morgan Stanley і Standard Chartered Plc очолили угоду. BNP Paribas SA, HSBC Holdings Plc, JPMorgan Chase & Co. і NCB Capital також сприяли продажу.

Саудівська Аравія в останній раз продала єврооблігації в жовтні, коли привернула сукук на 2,5 млрд доларів. Фахад Аль-Сайф, глава управління боргу Королівства, заявив, що в грудні країна, ймовірно, скоро повернеться на світові боргові ринки. Згідно з даними, зібраними Bloomberg, в минулому році вона випустила облігації в євро і доларах на суму 13,4 млрд доларів, що більше, ніж на будь-якому іншому ринку, що розвивається, крім Туреччини.

«Попит на облігації з більш тривалим терміном погашення, ймовірно, буде відносно високим через вищу прибутковість і апетити з боку пенсійних фондів і страхових компаній в Азії», – сказав Карл Вонг, глава відділу фіксованого доходу Avenue Asset Management Ltd. в Гонконзі.

Нагадаємо, в січні 2020 року Україна отримала кошти від облігацій зовнішньої державної позики (єврооблігацій) на суму 1,25 млрд євро з прибутковістю 4,375% і з погашенням в 2030 році.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)