Банкіри назвали середній вік позичальників необанків

Неопроєкти «забрали» у банків молодих позичальників, зазначають банкіри.

«Ядро» позичальників необанков формує молодь, тоді як середній вік клієнтів-одержувачів кредитів в класичному роздрібному бізнесі стартує з 30-35 років. Про це в коментарі FinClub заявив заступник голови «ТАСкомбанку» Артур Муравицкий, передає Banker.ua.

За словами Артура Муравицького, неопроєкти «забрали» у банків молодих позичальників: саме аудиторія у віці 20-25 років формує «ядро» позичальників цифрових банків.

«У нашому класичному роздрібному бізнесі вік позичальників – це 30-35+, але в неопроєктах це більш молода аудиторія – від 20-25», – зазначає представник «ТАСкомбанку».

Олег Заєць з «Правекс Банку», в свою чергу, зауважує, що вік 65% їхніх позичальників становить 35-55 років.

При цьому близько 20% одержувачів кредитів – це ФОП, а 80% – наймані працівники.

«Серед ФОП 60% позичальників, які беруть кредити готівкою, – це айтішники», – зазначають в банку, додаючи, що дана категорія клієнтів «відповідально підходить до розміру процентної ставки».

Головний Telegram-канал банкірів

Також в «Правекс Банку» зауважують, що більше половини їхніх позичальників – 60% – клієнти із середнім доходом на рівні 10 000-30 000 гривень, тоді як 40% заробляють більше 30 000 гривень на місяць.

У ТАСкомбанк зазначили, що вагомою часткою їхніх клієнтів також є ФОП.

«У фізосіб в споживчому кредитуванні дохід 15 000-20 000 гривень, а у підприємців – 20 000-25 000 грн», – зазначив Артур Муравицкий.

Що ж стосується диференціації за географічним принципом, то рівень доходів тут відрізняється: «Київ – вище, обласні центри – посередині, районні – нижче», – додають в ТАСкомбанк.

Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами представника «Банку Форвард», в поточному році на зміну ставок за споживчими кредитами розраховувати не варто: зниження ставок для нових клієнтів запрацює лише з появою Open Banking.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)